Gre za podoben primer iz Slovenije, s kakršnimi se je sodišče v preteklosti že ukvarjalo. Novembra je tako razsodilo, da mora Slovenija petim državljanom, ki so prestajali zaporno kazen ali bili priprti v ljubljanskem zaporu, skupno plačati 10.300 evrov odškodnine in 2500 evrov odvetniških stroškov. Od leta 2010 je morala Slovenija zaradi razmer v zaporih za odškodnine in odvetniške storitve nameniti okoli dvesto tisočakov.

Tudi tokrat se je prizadeti na sodišče obrnil zaradi slabih razmer v ljubljanskem zaporu, pri čemer je izpostavljal predvsem hudo prenaseljenost, prevelike omejitve za čas zunaj zaporniške celice, neustrezno zdravstveno oskrbo ter izpostavljenost nasilju drugih zapornikov zaradi nezadostne varnosti.

Navajal je tudi, da v domači zakonodaji ni imel na voljo učinkovitih pravnih sredstev. Skliceval se je predvsem na 3. člen Evropske konvencije o človekovih pravicah, ki prepoveduje nehumano in ponižujoče ravnanje, ter 13. člen, ki zagotavlja pravico do učinkovitih pravnih sredstev.

Sodišče je razsodilo, da je prišlo do kršitve omenjenih členov, zato mora Slovenija tožniku v treh mesecih plačati 2200 evrov odškodnine in 500 evrov odvetniških stroškov.