Zahteva za izločitev Masleše je bila podana že sredi julija. Vrhovnim sodnikom takrat ni uspelo priti do zaključka, saj seja zaradi sodnih počitnic ni bila sklepčna.

»Betettova je zavrnila namigovanja, da gre v postopku za kakršnokoli zavlačevanje zadeve s strani sodišča. V vmesnem času je zagovornik obsojenega Ivana Janše svojo zahtevo še dopolnil, k zadevi pa sta se pridružili tudi zahtevi za varstvo zakonitosti drugih dveh obsojencev. Sodišče mora vse zahteve v tej zadevi obravnavati istočasno. Vse vloge strank so bile skladno z zakonom posredovane v mnenje oziroma odgovor tožilstvu kot nasprotni stranki, nato pa odgovori tožilstva posredovani v izjavo strankam. Trenutno se še niso iztekli roki za izjavo obsojencev oziroma njihovih zagovornikov v zvezi z odgovorom tožilstva,« je navedeno na strani vrhovnega sodišča.

Brez odločitve o izločitvi Masleše

Prvostopenjsko sodišče je junija lani Janšo, Krkoviča in Črnkoviča obsodilo za kazniva dejanja, povezana z dajanjem ali sprejemanjem daril za nezakonito posredovanje v postopku izbora in nakupa finskih osemkolesnih oklepnikov. Janšo, ki je bil v času podpisa pogodbe o nakupu patrij predsednik vlade, je sodišče obsodilo na dve leti zapora, Krkoviča in Črnkoviča pa na 22 mesecev.

Višje sodišče je prvostopenjsko sodbo v zadevi Patria potrdilo konec aprila letos, s čimer je sodba postala pravnomočna. Janša je na vrhovno sodišče vložil zahtevo za varstvo zakonitosti, ki pa o zahtevi še odloča. Tako Janša kot Krkovič sta zaporno kazen že začela prestajati, Črnkovič pa jo bo začel prestajati oktobra.