Na II. gimnaziji Maribor deluje časnik Borec, pri katerem se je kalilo tudi nekaj sedanjih Dnevnikovih novinarjev, člani trenutnega uredništva pa so pristopili k projektu Obrazi prihodnosti, razlaga Dnevnikov dopisnik Tomaž Klipšteter, ki je tokrat nastopil v vlogi Dnevnikovega mentorja dijakov. »Ena stran v časniku bo bolj resna, tam bodo tudi glosa, komentar, besedili o dijaškem delu in šolski prehrani, druga stran pa je bolj magazinsko naravnana,« pojasni. Poleg napovednika kulturnih dogodkov, ki potekajo na šoli, bo objavljena tudi reportaža o tem, kako je novinar Tim lovil Luko Zahovića, da bi z njim opravil intervju, a ga ni ulovil. Mladi nogometni zvezdnik je namreč verjetno najbolj znan trenutni dijak te šole. »Vsi so bili zelo samostojni, na koncu sem dobil le besedila, nikomur pa nisem gledal čez ramo,« še doda Klipšteter.

Dijakom pri šolskem časopisu Borec pomaga mentor Toni Klis, ki je hkrati profesor na šoli. Po njegovem mnenju bo projekt Obrazi prihodnosti dober tudi zato, da bodo dijaki v enem od dnevnih časopisov videli natisnjeno svoje ime. »Bolj stroga pa bodo tudi določila o tem, kako se kaj napiše. Tega pri bolj svobodnem pisanju za šolski časopis niso vajeni. Podobno tudi ne, da se nekaj, kar napišejo, tako zelo spremeni do tiska. Verjetno je dobro zanje, da to vidijo,« razmišlja Klis.

»Ker smo še pubertetniki in se še vedno le preizkušamo v pisanju, je verjetno normalno, da nam nekdo nekaj popravi,« misli dijakinja Maša. »Če bomo enkrat postali novinarji, bomo morda pogledali nazaj in videli, kakšna katastrofa je bila in da bi morda res morali poslušati mentorja,« se zasmeji. A vendarle meni, da je bolje, da izide nekaj, kar je njihovo, kot pa nekaj, kar je popravljeno do takšne mere, da se na svojih napakah ne morejo nič več naučiti.