Država naj energijo in pamet nameni spremembi upravljanja

Sklep o prodaji 15 podjetij, ki ga je DZ sprejel v 2013, v skupnosti označujejo za razprodajo, ki je skrajno neprimerna tako po vsebini kot obliki in času.

Emil Milan Pintar je danes na novinarski konferenci v Ljubljani spomnil, da je vlada dobila mandat za boljše upravljanje države, zato pričakuje, da bo največ svoje energije in pameti namenila spremembi upravljanja in ne razprodaji.

V skupnosti Državljani proti razprodaji sicer niso proti privatizaciji in tudi ne proti nadaljnjim pogovorom o privatizaciji. Toda po Pintarjevih besedah je treba pri teh postopkih zagotoviti, da prodajalec sam določa ceno, ne pa da je ta izsiljena s strani kupcev.

Brez konflikta interesov in prodaj pod mizo

Prav tako je po njegovem mnenju treba izdelati strategijo upravljanja premoženja in razširiti prostor, v katerem se podjetja prodajajo, postopki pa morajo biti vodeni tako, da ne prihaja do konflikta interesov in prodaj pod mizo. "Želimo, da postopek privatizacije poteka transparentno," je poudaril Pintar.

V predvolilnem boju je več političnih strank v primeru, da pridejo na oblast, obljubljalo zaustavitev razprodaje, zdaj pa se je, kot je zatrdil Miha Pitako, izkazalo, da so bile to prazne obljube.

Kot še pravi Pintar, so ankete pokazale, da kar dve tretjini Slovencev razprodaje ne podpira. "S protestnim shodom 7. februarja bomo poskušali pokazati, da to ni volja posameznikov, ampak skupna volja, da Slovenija krene po novih poteh, ne pa v razprodajo, ki je v interesu drugih držav in tujih podjetij," je zatrdil.