Ker je bila seja komisije v delu, ki se je nanašala na Janšo, zaprta za javnost, podrobnosti niso znane. Kot pa je neuradno izvedela STA, je SDS na seji zahtevala, naj se predlagana sklepa, da se Janši ne podeli imunitete, preoblikujeta tako, da bi DZ ugotovil, da se Janša na imuniteto ne sklicuje, zato tudi ne more odločati o tem, ali naj mu jo podeli. Poslanci bi se na predlog MVK tako zgolj seznanili s tem, da zoper Janšo na sodišču poteka postopek.

Ker obvestili, s katerima je okrožno sodišče DZ pozvalo, da zoper Janšo tečeta kazenska postopka, nista javni, ni znano, za katere primere gre. Iz gradiva DZ je razvidno le, da je bila v eni zadevi na Okrožno sodišče v Ljubljani zoper Janšo vložena obtožnica, v drugi pa da je bila na isto sodišče vložena zasebna tožba.

Sodna preiskava, povezana s prodajo Janševih zemljišč v Trenti, po informacijah s sodišča še ni končana, zato nobena od obeh zadev najverjetneje ni povezana s tem primerom. Po javno znanih podatkih pa zoper Janšo potekata še dve kazenski zadevi. Na ljubljanskem okrožnem sodišču zoper njega in njegovega odvetnika Francija Matoza teče postopek zaradi krive ovadbe in žaljive obdolžitve nekdanje državne tožilke Branke Zobec Hrastar (obtožnica je bila vložena leta 2012). Na istem sodišču poteka tudi postopek v zasebni tožbi, v kateri svetovalec nekdanjega predsednika republike Danila Türka Franci Perčič Janšo toži zaradi očitkov o sodelovanju z Udbo.

Sprememba zakona o poslancih prestavljena

Komisija bi morala danes obravnavati tudi predlog sprememb zakona o poslancih, s katerimi želi ZaAB doseči zaostritev pogojev, po katerih poslancem preneha mandat. Po predlogu bi poslancu mandat prenehal že, če bi bil obsojen na nepogojno kazen zapora, medtem ko mu zdaj preneha, če je obsojen na nepogojno kazen zapora, daljšo od šestih mesecev.

Komisija je obravnavo omenjenih sprememb na predlog poslanca SMC Bojana Dobovška danes preložila na eno izmed naslednjih sej. Po mnenju Dobovška in drugih poslancev koalicije je namreč treba zadevo urediti bolj sistemsko in enako za vse funkcionarje, zato je Dobovšek predlagal, da obravnavo preložijo za toliko časa, da pripravijo ustreznejše zakonske spremembe.

Člani komisije so danes tudi še enkrat potrdili svoj sklep, da nekdanji sodnici Nevenki Hafner, ki ji je delovno razmerje prenehalo zaradi negativne ocene sodniške službe, ne pripada odpravnina. Hafnerjeva se je namreč na sklep pritožila, zato je morala komisija danes o njem odločati še enkrat.