Z današnjim dnem se je na Kongresnem trgu končala tridnevna prireditev, ki je od četrtka do sobote združila natanko 29.245 pohodnikov in 6.168 tekačev na Teku trojk. S Tekom trojk in rekreativnim pohodom Pot ob žici sta organizatorja Mestna občina Ljubljana in Timing Ljubljana že 58. leto zapored obudila spomin na dneve, ko je Ljubljano obdajala bodeča žica.

Po četrtkovem pohodu vrtcev in petkovem množičnem pohodu osnovnošolcev, so se danes na daljše rekreativne pohode podali še vsi ostali. Ob šesti uri se je na izhodiščnih točkah pohodov zbralo 5.714 udeležencev, ki bodo do 17. ure premagovali 35 kilometrov dolgo razdaljo.

Najboljši čas dosegla trojka deklet

Tek trojk s startom in ciljem na Kongresnem trgu je skupno štel 2.056 trojk. Od tega je bilo kar 256 trojk takšnih, ki so obračunale s težjo, 29 kilometrsko progo. Pri tem je bila najhitrejša moška trojka z imenom ŠD NANOS 1 – SWARCO v sestavi Ferjančič, Tratnik in Lokar. Za prihod v cilj so potrebovali 1:54:24, kar je bilo skoraj 25 minut več, kot so potrebovale zmagovalke v ženski kategoriji. Čas 2:19:58 so dosegla dekleta v sestavi Rakušček Katja, Mrak Valerija in Pisk Saša združene v trojki SportKa Žiri. Med prvo moško in prvo žensko trojico tekačev na daljši preizkušnji, je pritekla mešana trojka z imenom ON CLOUD TEAM SLOVENIA (Neža Mravlje, Primožič Lojze in Mitja Mori).

Odličen čas tudi v teku na 12 kilometrov

Odličen čas je uspel tudi najboljši moški trojki na 12 kilometrski preizkušnji z imenom JELOVICA, zmagovalkam ženske kategorije ŠD NANOS 5 in mešani ekipi Atletska reprezentanca SV, ki je prav tako v svoji kategoriji pritekla na prvo mesto.

»Tek treh generacij«

Med tekači smo opazili tudi trojko s članom Antonom Majcnom, ki je tekel že vseh 58 tekov. Zanj je bil tokratni tek še prav poseben in ga je poimenoval kar »tek treh generacij«, saj sta ga na progi spremljala sin in vnukinja.