Vse manj sardel in sardonov, tunov pa ne smemo loviti

Po razrezu simbolov slovenskega ribištva Ribe 1 in Ribe 2 je morski ulov v lanskem letu znašal le še petino ulova iz leta 2003. Specialistka za ribištvo Snežana Levstik ob tem opozarja na strahovit problem s sardelo in sardonom, ki ga imajo v zadnjih letih v vsem Sredozemlju. Zato se sprašuje, ali bodo slovenske plavarice sploh preživele.

Vsak šesti ima še druge dohodke

Številni upokojenci si skozi mesec pomagajo z dodatnim delom. Od približno 600.000 upokojencev jih je skoraj 100.000 prejemalo še druge dohodke. Vendar zamenjava pokojnine za plačo slovenskih upokojencev praviloma ne zanima.

Privatizacija daleč od čudežne rešitve za dolg

Država z izkupičkom iz načrtovane privatizacije ne more računati na večje prihranke. Tudi če bi vso kupnino namenila za predčasno odplačilo svojih najdražjih obveznic, bi na letni ravni lahko prihranila le okoli 100 milijonov evrov, to pa je manj kot podjetja, namenjena prodaji, na leto plačajo različnih davščin.

Z univerzitetno diplomo v sadovnjak

Če so bili še pred nekaj leti brezposelni nezainteresirani za opravljanje sezonskih del, delodajalci pa zato prisiljeni iskati in najemati tujo delovno silo, je zadnja leta drugače. Številne je ekonomska kriza prisilila, da sprejemajo in tudi sami iščejo občasna, priložnostna in sezonska dela, nekateri delodajalci se za pomoč pri iskanju obračajo tudi na zavode za zaposlovanje.

Milijonski načrti Vengusta in Šrota končali v srbskem sadovnjaku

Projekt gradnje sejemskih hal v Šabcu, ki sta se ga s pokroviteljstvom celjskega župana Bojana Šrota lotila CM Celje in Celjski sejem, je dokončno padel v vodo. Za njim je ostala milijonska luknja, domnevno pa so izginili dokumenti o transakcijah.

Otroci na počitnicah – samo z očeti

Očetje so se odločili, da bodo konec tedna preživeli s svojimi otroki brez njihovih mam. Dogodek so poimenovali očkov vikend, njegova značilnost pa je med drugim – poenostavljanje.