Janković je na današnji novinarski konferenci spregovoril o prihodnosti športnega parka Stožice, v katerem še vedno ni končan del, kjer naj bi bil trgovski center, ter športne površine v okolici dvorane in stadiona.

Vodstvo Grepa naj bi namreč do sredine meseca na sodišče vložilo predlog za začetek prisilne poravnave družbe, so pred dnevi poročale Finance. DUTB, ki je Grepov največji upnik, pa naj bi podjetju postavil ultimat, ali družba najde novega investitorja ali pa bo sledil stečaj.

Janković je danes poudaril, da je Mestna občina Ljubljana (MOL) denar za dokončanje športnega parka in stadiona našla in to tudi storila, dokončati pa mora še park, ki bo potekal med Vojkovo in Šmartinsko cesto.

Janković: Zasebni partner je Grep

"Pred tem pa mora zasebni partner končati streho trgovskega centa. Tisti trenutek, ko bo zasebni partner dokončal streho trgovskega centra, bo občina iz proračuna financirala končanje parka," je napovedal Janković.

Na vprašanje, ali občina že ima zasebnega partnerja, ki bi to financiral trgovski del, pa je Janković dejal, da je je zasebni partner Grep, ki z DUTB išče potencialnega sovlagatelja.

Predlog za stečaj Grepa je sicer že maja vložil stečajni upravitelj Primorja Rudolf Hramec, vendar so v Grepu sodišče prosili za odlog, sodišče pa je družbi ugodilo.

Janković se je danes odzval tudi na poročanje POP TV, da naj bi Nacionalni preiskovalni urad zoper njega ter še šest fizičnih in eno pravno osebo vložil nove kazenske ovadbe, tokrat zaradi domnevne goljufije na škodo EU.

MOL dvakrat plačal izkop jame v Stožicah

Mestna občina naj bi po poročanju POP TV dvakrat plačala izkop jame v Stožicah, vreden 1,3 milijona evrov, najprej družbi SCT, ki dela ni izvedla, pozneje pa še Grepu.

Janković je danes dejal, da o morebitni ovadbi ni obveščen, da pa ne držijo navedbe, da naj bi dvakrat plačali isto delo. SCT naj bi občina pozvala, da gradbeno jamo očisti vseh odpadkov, ker pa tega niso storili, je nato občina za to plačala Grepu.

Ker stečajni upravitelj SCT tega opravila ni želel plačati, je občina pokrila stroške, nato pa, kot je dejal Janković, o tem sama obvestila ministrstvo za šolstvo in šport. O tem sporu bo sicer odločilo sodišče, saj je občina zoper ministrstvo vložila tudi tožbo.

Janković v zadevi Tritonis čaka na dokončne sodbe sodišč; izčrpal bo vse pravne možnosti

V zadevi Tritonis potekajo tri pravde in nobena še ni zaključena, pojasnjuje župan Ljubljane Zoran Janković. Kot pravi, sodbe višjega sodišča, ki naj bi potrdilo ničnost pogodbe prodaje zemljišča na Vojkovi cesti v Ljubljani Tritonisu, še nima. Počakal bo na dokončne sodbe in ob tem izčrpal vse pravne možnosti. Trdi tudi, da MOL ni bila oškodovana.

TV Slovenija je namreč v ponedeljek poročala o sodbi višjega sodišča, ki je po njihovih informacijah potrdilo odločitev prvostopenjskega sodišča, da je pogodba nična, saj da so na Mestni občini Ljubljana (MOL) podjetju Tritonis prodali zemljišča, ki so bila obremenjena in so jih uporabljala tudi druga podjetja.

Janković se je pred očitki branil z začetkom volilne kampanje

MOL mora po poročanju televizije Tritonisu vrniti kupnino skupaj z obrestmi, kar po navedbah direktorja Tritonisa Damjana Bremca znaša okoli 1,6 oz. 1,7 milijona evrov. Kot je še poročala TV Slovenija, Tritonis poleg tega v ločeni sodbi od MOL zahteva dodatne štiri milijone evrov, pri teh zneskih pa da po Bremčevih zagotovilih ne bodo vztrajali "pod pogojem, da odgovorni odgovarjajo za te zadeve".

Sodba naj bi bila vročena v ponedeljek, je poročala televizija. Janković pa je na današnji novinarski konferenci na vprašanje, kje bo MOL dobila denar za plačilo Tritonisu, novinarjem odgovoril, da ne ve, kje so videli izračune. Te sodbe namreč še nima in prav tako je nimajo v odvetniški pisarni Čeferin, ki ga zastopa v tej zadevi. "Vidim, da vas od vseh dosežkov v Ljubljani zanima sodišče tri dni pred začetkom volilne kampanje pred lokalnimi volitvami," je pripomnil.