Gantar je za STA dejal, da bi od Bratuškove pričakoval odstop, saj »ne obvladuje svojega dela in je očitno, da ji vajeti že dolgo časa uhajajo iz rok«. Poudaril je, da jo je na stanje v zdravstvu dolgo opozarjal, a da so njegova opozorila v vladi jemali kot »ne-bodi-ga-treba«.

Deset minut za pogovor o zdravstvu

Bratuškova je namreč ob odstopu Trop Skaze, ki je zdravstveni resor vodila en mesec, kot napako označila to, da je ponudila Gantarju ministrovanje. V DZ pa je dejala, da Gantar lani ni prišel do nje »niti z enim resnim konkretnim predlogom«. Edina stvar, ki so jo uspeli tudi na njeno pobudo uresničiti, je bil po besedah Bratuškove t. i. intervencijski zakon.

»V času, ko sem bil minister v vladi Bratuškove, si je premierka vzela deset minut za pogovor o zdravstvu,« je pojasnil in dodal, da je večkrat dal pobudo, da bi z Bratuškovo in koalicijo sestali na temo zdravstva. Trdi, da bi se vsaj polovici težav, ki se danes pojavljajo v zdravstvu, izognili, če bi ga premierka poslušala in bi pomagala pri sprejemanju pripravljene zakonodaje.

Če bi bila res nezadovoljna, bi Gantar odstopil že prej

Nekdanji minister meni, da če bi bila Bratuškova z njim v resnici nezadovoljna, bi mu mogla povedati in bi odstopil, še preden je prostovoljno šel. Odstopil je namreč konec novembra. Prelagati krivdo za stanje v zdravstvu nanj in na njegove predhodnike pa je po Gantarjevem mnenju nepravično, saj so ogromno pripravili, a se je zmeraj, tudi v prejšnjih vladah, ustavilo v koaliciji.

Glede izjave predsednika Fidesa Konrada Kuštrina, da je Gantar vedel za t. i. dvoživke v zdravstvu, pa je nekdanji minister dejal, da je bilo popoldansko delo v predlogu zakona o zdravstveni dejavnosti omejeno, pa so temu zdravniške organizacije nasprotovale. »Reči, da smo vedeli in nismo nič naredili, je sprenevedanje. Rešitve smo iskali, z nobeno omejitvijo pa Fides ni bil zadovoljen,« je dodal.