Zaposleni v Primorju še vedno niso prejeli aprilskih plač, zaradi česar se je stavka po prejetju preostanka marčne plače nadaljevala in poteka že četrti teden. Delavci pa so kljub stavki ostali doma, saj je tak dogovor med upravo in stavkovnim odborom, da se po nepotrebnem podjetju ne bi ustvarjali dodatni stroški.

Dokončna odločitev v torek

Po napovedi vodje stavkovnega odbora Damjana Volfa se bodo s Činčem ponovno sestali v torek zjutraj, ko naj bi se dokončno odločili o predlogu za stečaj.

Za stečaj se zavzema tudi ajdovski župan Marjan Poljšak, ki meni, da bi morala na "pogorišču" Primorja nastati nova mala podjetja. Ta bi lahko izkoristila znanje in izkušnje sedanjih delavcev Primorja, zato po njegovem mnenju ne bi smela imeti problemov s pridobivanjem del.

Brezposelnost na območju bo močno narasla

Večina izmed dobrih 700 zaposlenih v Primorju je domačinov, ki prebivajo na območju ajdovske in sosednjih občin. V primeru stečaja Primorja bi tako v zgornji Vipavski dolini brezposelnost s sedanjih 12,8 odstotka močno narasla in se približala 25 odstotkom.

Vodja odnosov z javnostjo v Primorju Ivana Bratož pa je danes sporočila, da se je član upravnega odbora Činč pogovarjal s predstavniki koordinacije sindikatov o trenutnem položaju družbe Primorje ter jih obveščal o aktualnem dogajanju. "Pogovori so vezani tudi na izplačilo zaostalih plač zaposlenim," je dejala Bratoževa in zagotovila, da bo v kratkem sklicana skupščina, na kateri bodo imenovali nove člane uprave Primorja.