Poslovni.Dnevnik.si Poslovni

Izteka se rok za oddajo ponudb za portoroški hotel Kempinski Palace

koper - Danes se izteče rok za oddajo nezavezujočih ponudb za nakup družbe Istrabenz hoteli Portorož, ki je lastnica portoroškega hotela Kempinski Palace. Istrabenz Turizem, hčerinska družba koprskega Istrabenza, je razpis za zbiranje ponudb objavila januarja, hkrati z razpisom za prodajo družbe Grand Hotel Adriatic v Opatiji.

Hotel Kempinski Palace (Foto: dokumentacija Dnevnika)

 

Ponudnike, ki bodo posredovali najboljše nezavezujoče ponudbe in bodo s strani prodajalca ocenjeni kot primerni, bo družba Istrabenz Turizem v desetih dneh povabila k sodelovanju pri nadaljnjih postopkih. Ponudniki bodo nato oddali zavezujoče ponudbe, v katerih bodo morali med drugim ponuditi ceno, način in rok plačila, rok veljavnosti ponudbe in dokazilo o vplačani varščini v višini 20.000 evrov.

V Istrabenz Turizmu glede števila prispelih ponudb molčijo, ker da postopek prodaje vodi družba KPMG, sami pa da informacij nimajo. Po poročanju časnika Delo naj bi bilo zanimanja za nakup obnovljenega portoroškega hotela kar nekaj.

Istrabenz Turizem je stari hotel Palace je obnovil v času, ko je koprski holding vodil Igor Bavčar. Obnova, za katero so v Istrabenzu uradno odšteli 70 milijonov evrov, je stekla leta 2003. Po neuradnih informacijah, objavljenih v različnih medijih, naj bi stroški obnove znašali do 100 milijonov evrov.

Hotel Palace je bil dokončan poleti 2008, potem pa prešel v upravljanje mednarodne verige Kempinski in postal hotel Kempinski Palace. Kot so za STA zatrdili v Kempinskem, 25-letne pogodbe za upravljanje hotela ne nameravajo prekiniti, ne glede na to, kdo bo novi lastnik hotela.

Dodaj v: Twitter Pošlji

Prijavite napako v članku

Komentarji
Poslovni iz tiskane
Zadnje objavljeno
Foto.Dnevnik.si

Dnevnik.si