Cimos je sicer eno od redkih podjetij, ki se v času težav v avtomobilski industriji lahko pohvali z rastjo prihodkov. Dela za prestižne avtomobilske znamke pa naj bi imelo po poročanju TV Slovenija celo za prihodnjih sedem let, a vendar je imelo podjetje lani več kot 130 milijonov evrov izgube. To je posledica zgrešenih naložb nekdanje uprave pod vodstvom Franca Krašovca in dejstva, da lastniki, med njimi tudi država, reševanje Cimosa odlagajo že tri leta.

400 milijonski dolg bo zdaj skušala rešiti slaba banka, ki je s prenosom slabih terjatev postala največja upnica Cimosa. Skupaj ima za kar 100 milijonov evrov terjatev. Kot poroča omenjena televizija, slaba banka predlaga, da se polovico od 400 milijonov evrov dolga spremeni v kapital, da Cimos odproda hčerinske družbe kot je na primer Litostroj Power, banke pa mu posodijo okoli 100 milijonov evrov. To bo zdajšnjim lastnikom, največja sta Modra zavarovalnica in Banka Koper, bistveno znižalo lastniški delež in vpliv v podjetju.

Cimos mora rešitev najti še ta mesec, sicer mu grozi stečaj. Najbolj problematično je, da ne uprava ne lastniki Cimosa za zdaj ne razmišljajo o tožbah zoper nekdanjo upravo, ki je v resnici podjetje Cimos spravila na kolena.