Kot je danes poročal POP TV, je bilo podjetje FORŠ registrirano na naslovu dvorca Betnava, vendar pa ni imelo niti nabiralnika. Lastnik in direktor, sicer na nadškofiji zaposleni Mesarec, je preko podjetja uradno obvladoval družbe v Argentini, Bosni in Hercegovini ter v Sloveniji.

Mesarec pa je nedavno stečajni upraviteljici podal izjavo, da o poslovanju stečajnega dolžnika ne ve nič, saj naj bi odločitve o poslovanju podjetja sprejemali drugi, pri tem pa je naštel osebe iz Zvona, je poročal POP TV. Kot je poročala televizija, neuradno že nekaj časa krožijo informacije, da so v nadškofiji zaposlene praktično prisilili, da so prevzemali podjetja.

Nadškofijska podjetja denar bank plasirala po svetu

Novi dokumenti po poročanju televizije razkrivajo, da so nadškofijska podjetja denar bank plasirala po svetu. NLB je tako nadškofijskemu podjetju FORŠ posodil denar za nakup zemljišč v Tuzli. Če zdaj banki dolguje sedem milijonov evrov, pa je podjetje v Bosni, ki ima v lasti zemljišča, vredno nekajkrat manj, je poročal POP TV.

Po poročanju televizije slovenska policija z bosanskim preiskovalnim uradom že pripravlja skupno preiskavo spornih bančnih poslov. Na Generalni policijski upravi so za POP TV potrdili, da policija preiskuje več poslov NLB, tudi v povezavi s podjetji v Bosni. Pri tem sodeluje z bosansko policijo, preiskava in sodelovanje pa še potekata. Po neuradnih informacijah televizije se z bosansko zvezno policijo Sipo dogovarjajo za skorajšnji prihod slovenskih kriminalistov v Bosno.

Že pred slabima dvema letoma smo o dobrih sedmih milijonih, ki jih je NLB posodila Foršu, poročali v Dnevniku.