Panathinaikos je v evropskih pokalih proti slovenskim moštvom še vedno nepremagan (8-0), Maccabi pa v Wroclawu ni vodil le dvakrat in naš trener Urlep se je po letošnjem najhujšem porazu Slaska izgovarjal na utrujenost igralcev. Split se je znova čudežno rešil v zadnjih sekundah, potem ko je še v 32. minuti zaostajal za kar 15 točk, CSKA je Belgijce znova prisilil h kar 20 izgubljenim žogam, najlažje delo je imel Asvel (tretja četrtina 35:18, v 35. minuti vodstvo z 90:60), Alba je po vodstvu z 58:42 močno popustila, a se je izidu 69:65 spet zbrala, litvanski prvaki pa so po zadnjem izenačenju na 59:59 izkoristili tehnično napako Drobnjaka ter tri zgrešene mete Efes Pilsna za tri točke.

Najboljši lanski strelec Fibinega klubskega prvenstva Miljan Goljović (povprečje 20,2) v Pesaru nikakor ni mogel zadeti. Na drugi strani je Tušek s silovitim zabijanjem prekinil edino večjo serijo košev Ülkerja, za katerega je bil usoden delni izid 0:12 z začetka drugega polčasa. V evroligi je bil bolonjski dvoboj zelo čuden. Kinder je začel z vodstvoma 18:3 in 26:12, sledila sta delna izida 0:10 in zatem še 5:15 ter ob polčasu izenačenje na 43:43, po odmoru pa so "domači" uveljavili prednost v skoku (40:29; Griffith 17).

Izid druge polfinalne tekme evrolige ULEB: Kinder - Paf 92:84 (v zmagah 2:0; Smodiš - 8 minut, 2 točki, za dve 1-1, za tri 1-0, 1 skok).

Druge tekme osmine finala suprolige FIBA: Krka Telekom - Panathinaikos 79:86 (v zmagah 0:2), Scavolini - Ülker 96:83 (1:1; Tušek - 22 minut, 9 točk, za dve 3-2, prosti meti 6-5, 5 skokov, 1 izgubljena žoga; Goljović - 27 minut, 8 točk, za dve 6-1, za tri 5-1, prosti meti 4-3, 4 skoki), Slask - Maccabi 62:85 (0:2; McDonald - 31 minut, 23 točk, za dve 9-5, za tri 9-3, prosti meti 6-4, 2 skoka, 5 asistenc, 1 pridobljena in 4 izgubljene žoge), Pau Orthez - Split 73:76 (0:2), Alba - Iraklis 88:77 (1:1), Asvel - Partizan 94:76 (1:1), Lietuvos Rytas - Efes Pilsen 89:77 (1:1).

Tretji tekmi četrtfinala evrolige za ženske: Polpharma - Gambrinus 64:80 (1:2), Como - Bourges 53:56 (1:2).