Dr. Aleš Kuhar,

agrarni ekonomist:

»Zelo jasno je, da je nakup financiran po modelu, kjer v igri ni svežega kapitala, ampak je že načrtovano, da bo prevzemnik izčrpaval oziroma financiral prevzem s procesi v tarči… Gre za kombinacijo dveh precejšnjih bolnikov, saj je tudi Agrokor ekstremno zadolžen. Pritiskov v smislu brutalnega prestrukturiranja, iskanja nekih stroškovnih rezerv in izčrpavanja finančnega toka za financiranje prevzema bo več, kot je običajno v takih procesih… Trgovski model Agrokorja temelji na brutalnih odnosih v vertikali do dobaviteljev, ki niso njegovi lastni. Manipulira in diskriminira dobavitelje s plačilnimi roki in podobno, to prakso bo seveda poskušal vzpostaviti tudi v Sloveniji.«

Damir Novotny,

hrvaški ekonomski analitik:

»Mercatorjevi slovenski dobavitelji so bili privilegirani in so imeli zagotovljen prostor na policah, ne glede na ceno svojega blaga. Tudi to je eden izmed razlogov, zakaj je trpelo poslovanje Mercatorja, ki ni uspel obdržati tržnega deleža.«

Anton Medved, predsednik Sindikata kmetov Slovenije:

»Izgubili bodo kmetje, delavci in predelovalna industrija, vsi bomo izgubili… Bojimo se, da bomo izgubili najboljšega trgovca, ki je zelo pomemben za naše ljudi… Z vsemi štirimi smo proti prodaji, vendar kot vidimo, neuspešno.«

Alenka Bratušek, predsednica vlade, ki opravlja tekoče posle:

»Zahtevala bom ohranitev delovnih mest. To je, tako mi pravijo, zapisano v pogodbi. Ohranjajo se na ravni, kot so jih sindikati dogovorili zdaj, ko je Mercator še v zdajšnjem lastništvu.«

Ladislav Rožič, predsednik Sindikata delavcev trgovine:

»Predsednica vlade je lažnivka. Laže, ker smo preverili vse prodajne pogodbe, in zavez o ohranitvi delovnih mest ni nikjer.«

Zoran Janković,

župan Ljubljane in nekdanji predsednik uprave Mercatorja:

»Če drži, da je Agrokor dosegel dogovor, je to tragičen dan, cena 86 evrov za delnico pa sramotno nizka... Dokler delnice niso plačane, se pogodba vedno lahko prekine.«sta, ks