Ob imenu in državi, v kateri so podjetja registrirana, navajamo evrsko ceno vseh njihovih nogometašev skupaj.

Mondial Sport Management & Consulting Sarl, Nemčija 901 milijon

Nemško podjetje se lahko trenutno pohvali z najdražjim izborom nogometašev na svetu. V svoji lasti imajo kar 69 igralcev, od Brazilije do Bosne in Hercegovine. Največ je Francozov in Hrvatov. Za najdražjega, Belgijca Axela Witsela, igralca Zenita iz Sankt Peterburga, je treba odšteti 35 milijonov evrov ali pa počakati, da se mu izteče pogodba, leta 2017. Njihovi so še Brazilec Ramires iz Chelseaja (30 milijonov evrov), Francoz Raphael Varane iz Real Madrida (24 milijonov evrov), ob mnogih pa tudi Mateo Kovačič iz milanskega Interja, ki ga je mogoče dobiti za 19 milijonov evrov. Na dnu ponudbe je še nekaj manj zvenečih imen, ki niso doživela promocije na pravkar končanem svetovnem prvenstvu: najcenejši Mirko Marić iz hercegovskega Širokega Brijega je dostopen za 100.000 evrov. Podjetje iz Kelkheima vodi Constatin Dumitrascu, a poznavalci pravijo, da je pravi šef najpomembnejši romunski desničarski politik in bivši evropski poslanec ter lastnik nogometnega kluba Steaua, George Gigi Becali, ki je na prestajanju triletne zaporne kazni zaradi poslov z nakupi zemljišč.

Gestifute, Portugalska 858 milijonov

Gre za podjetje enega najbolj znanih nogometnih agentov Jorgeja Mendesa, ki deluje od leta 1996. Svoje posle je najprej vezal na portugalske igralce, v zadnjih letih pa je zavzel ves svet. V rokah ima 76 nogometašev, še vedno so najpomembnejši Portugalci, vse več pa ima tudi drugih zvezdnikov. Najdražji je Ronaldo iz Reala (100 milijonov evrov), sledijo Falaco iz Monaca (60 milijonov), Thiago Silva iz PSG-ja (40 milijonov), Diego Costa iz Chelseaja (35 milijonov) in Angel di Maria iz Reala (30 milijonov). Mendez skrbi tudi za trenerja Joseja Mourinha.

Sports Total, Nemčija 570 milijonov

Podjetje iz Kölna se lahko pohvali, da ima v svojih vrstah v večini nemške igralce, med drugim tudi nekaj tistih, ki so igrali na svetovnem prvenstvu, recimo Maria Götzeja iz Bayerna, ki je zabil odločilni gol proti Argentini. Cenijo ga na 48 milijonov evrov. Še dražji je Marco Reus iz Borussije (50 milijonov). Njihov je tudi Toni Kroos, od četrtka Real (30 milijonov). Za njimi cene strmoglavijo, še najbolje se držijo člani švicarske reprezentance. Zanimivo, pri Sports Totalu pravijo, da je del njihove filozofije tudi human odnos do nogometašev.

Mino Raiola, Nizozemska 482 milijonov

Carmine Raiola je italijanski agent, ki se je že v otroštvu s starši preselil v Haarlem. Njegovi varovanci so največji zvezdniki, prestopi pa na meji spektaklov. Njegovo podjetje naj bi bilo uspešno predvsem zaradi izjemnih zvez, ki jih ima v rodni deželi, po drugi strani pa niti približno ne trguje samo z italijanskimi igralci. Največ si trenutno obeta od Juventusovega Paula Pogbaja (45 milijonov). Cena Zlatanu Ibrahimović je padla pod 30 milijonov evrov, podobno je z Marcom Balotellijem. A v ozadju že čaka mladi Belgijec Lukaku iz Chelseaja (25 milijonov).

Stellar Group, Velika Britanija 440 milijonov

Gre za podjetje, ki ukvarja z zastopanjem vsakovrstnih športnikov. Posebno podjetje imajo za igralce ragbija, posebno za atlete, za igralce kriketa in za nogometaše. V nogometu zastopajo kar 140 v glavnem angleških nogometašev. V njihovih rokah je bil lanski rekordni prestop Garetha Bala v Real (več kot 100 milijonov evrov). Hkrati so lastniki vratarjev Joeja Harta iz Manchester Citya (16 milijonov) in Wojiciecha Szczesnya iz Arsenala (15 milijonov). Njihove najcenejše igralce je mogoče dobiti že za 50.000 evrov

Europe Sports Group, Brazilija 438 milijonov

Podjetje zastopa kar 540 nogometašev, v večini južnoameriških igralcev, ki, vsaj boljši med njimi, nastopajo izven svojega kontinenta. Njihovi zvezdniki so Argentinec Enzo Perez, ki igra v Benfici (11 milijonov), Brazilec Diego, ki igra v Galatasaraju (10 milijonov) in Kostaričan Bryan Ruiz, ki nastopa v londonskem Fulhamu (8 milijonov). Na svoji spletni strani se hvalijo s profesionalnostjo in z več kot tisoč partnerji v športnoposlovnem svetu, kdo so lastniki, pa ne želijo izdati.

ROGON Sportmanagement, Nemčija 418 milijonov

Podjetje iz Ludwigshafna operira trenutno s 74 nogometaši, ki v glavnem nastopajo za nemške klube. Največ pričakujejo od Juliana Draxlerja iz Schalkeja 04 (30 milijonov), nekaj manj za španskega Švicarja Ricarda Rodrigueza in Brazilca Roberta Firminija. V njihovi družbi je še Luiz Gustavo tudi iz Wolfsburga, ki ga dobite za 22 milijonov evrov. Mimogrede, če jih boste potrebovali: poleg nemščine njihovi agenti govorijo tudi angleško in portugalsko. Jasno, saj imajo svojo podružnico v Braziliji.

Bahía Internacional, Španija 375 milijonov

V nasprotju z imenom ne gre za brazilsko podjetje, še več, na seznamu kakih 60 nogometašev je velika večina Špancev. Pravijo, da so veliko podjetje za zastopanje umetnikov (sedež v Madridu), ki lahko mimogrede organizira turnejo Enriqueja Iglesiasa. V njihovi lasti so Javi Martinez iz Bayerna (32 milijonov), Pedro iz Barcelone (25 milijonov), Jesus Navas iz Manchester Cityja (20 milijonov), pa tudi Fernando Torres iz Chelseaja (19 milijonov). Za razliko od mnogih drugih imajo na spletu za vsakega igralca vse mogoče, zelo natančne podatke.

ProSoccer24, Nemčija 364 milijonov

Človek se ne more znebiti občutka, da so določena podjetje le podaljšek večjih, ki si sama, ob vse igralcih, ne more ukvarjati še z novimi zvezdniki, ki jih je naplavilo svetovno prvenstvo. ProSoccer24 nima svoje spletne strani, so pa na twitterju, kjer se njihov agent Aytekin Erayabakan ne more odločiti, ali bi bil raje Al Pacino ali Marlon Brando – iz filma Boter, seveda. V svojih rokah imajo med drugim najboljša kolumbijska igralca Jamesa (35 milijonov) in Jacksona (30 milijonov).

MJF Publicidade e Promocoes, Brazilija 331 milijonov

Podjetje legendarnega urugvajsko-brazilskega agenta Juana Figera Svirskega (rojen 1934), dela zgolj s 35 igralci, a so tisti, ki jih imajo, izredno dragi, tako da skoraj dosežejo povprečje 10 milijonov na igralca. Na seznamu je najdražji Barcelonin Brazilec Neymar, ki ga cenijo na 60 milijonov. Mišičasti Hulk iz Zenita je 48 milijonov, Lucas iz PSG-ja je 33 milijonov evrov. Se je pa bati, da bodo cene omenjenim v naslednji sezoni rahlo padle. Največje posle je podjetje naredilo v preteklosti s Figom in Zicom.