Ameriška zvezna komisija za trgovino je v sredo sporočila, da je zaključila svoj pregled posla brez kakršnih koli ukrepov. Prevzemu je s tem prižgala zeleno luč.

Facebook je prevzem napovedal aprila, preden je na borzo v prvi javni ponudbi umestil svoje delnice. Takrat so se z ustanovitelji Instagrama dogovorili, da bo cena znašala milijardo dolarjev. Ker pa naj bi bil del kupnine izplačan v delnicah, katerih vrednost je v zadnjih mesecih močno upadla, se je vrednost posla znižala na okrog 740 milijonov dolarjev.

Instagram je zelo priljubljena aplikacija za pametne telefone. Z njenim nakupom želi Facebook okrepiti svojo prisotnost na mobilnih napravah, ki je sicer njihova šibka točka.

Spletnemu omrežju zadnje čase ne gre vse po načrtih. Od maja se je vrednost njihove delnice na borzi praktično prepolovila.

V sredo je v javnost prišla novica, da je Facebookov soustanovitelj Dustin Moskovitz prodal 450.000 delnic podjetja. Cena delnic se je gibala med 18,79 dolarja in 20,08 dolarja, skupna vrednost posla pa je znašala okrog devet milijonov evrov. Moskovitz, nekdanji sostanovalec direktorja Facebooka Marka Zuckerberga, je leta 2008 zapustil Facebook in ustanovil svoje podjetje Asana.

Vendarle njegova poteza ne izraža nezaupanja v Facebook. Moskovitz ima namreč v lasti še več kot 133 milijonov delnic.

Večji udarec je bila prodaja delnic s strani prvega zunanjega vlagatelja v podjetje in člana upravnega odbora Petra Thiela. Ta je 16. in 17. avgusta prodal skoraj 20,1 milijona delnic spletnega družbenega omrežja, kar je po poročanju medijev predstavljalo okoli 80 odstotkov vseh delnic, ki jih je še imel v lasti po njihovi prvi javni ponudbi. Član upravnega odbora Facebooka je delnice prodal po povprečni ceni 19,73 dolarja, s čimer je zaslužil 395,8 milijona dolarjev.