Novice.Dnevnik.si Novice/Objave in obvestila

Pomurje v prestolnici

Ljubljana - Preteklo sredo zvečer so se na pobudo Jeruzalema Ormož v ljubljanski gostilnici Mencigar Nobile zbrali ljubitelji izvrstne kulinarike. Namen dogodka je bil združiti prleško in prekmursko kulinariko, kar je organizatorjem več kot odlično uspelo.

Pili so dobro vino. 

 

Pomurje je zaživelo v vsem svojem čaru, povabljenci so lahko uživali v pristnih prekmurskih jedeh in odličnih vinih iz kleti Jeruzalema Ormož, program pa je popestrila Mlada beltinška banda, ki prenaša tradicijo Beltinške bande že več kot desetletje.

Jedi in vina so bila skrbno izbrana, zato so bila gostom ob različnih sklopih jedi (predjedeh, kolinah, Martinovih jedeh in sladicah) na voljo različna vina. Gostom so ob pokušanju vin svetovali strokovnjaki Jeruzalema Ormož, sommelier Robert Puklavec in enologinja Janja Klanjčar. Dogodek je bil prvovrstno gurmansko razvajanje za vse prisotne, posebnega pomena pa je bil tudi za predstavnike gostilnice Mencigar Nobile, saj so ravno v tem času praznovali svojo prvo leto delovanja.

Dodaj v: Twitter Pošlji

Prijavite napako v članku

Komentarji
Zadnje objavljeno
Najbolj brano
Najbolj gledano
Najbolj komentirano
Foto.Dnevnik.si

Dnevnik.si