Oseba se lahko s kolero okuži z uživanjem onesnažene vode in hrane. Bolezen je lahko smrtonosna, najranljivejši pa so otroci. Ti so še posebej ranljivi zaradi dejavnikov, kot so nezadostna higiena, neustrezne sanitarije in pomanjkanje pitne vode ter večja dovzetnost za hudo dehidracijo, so v sporočilu za javnost zapisali pri Unicef Slovenija.
"Močno deževje, obsežne poplave in visoka stopnja razseljevanja povečujejo tveganje za širjenje kolere in ogrožajo življenja otrok," so povzeli besede regionalnega direktorja Unicefa za Zahodno in Srednjo Afriko Gillesa Fagninouja.
Najbolj prizadeta država v regiji je Demokratična republika Kongo, kjer je ministrstvo za zdravje julija poročalo o več kot 38.000 okužbah s kolero. Od tega so 25,6 odstotka primerov predstavljali otroci, mlajši od pet let. Zaradi okužbe je umrlo 951 ljudi.
V Nigeriji so konec junija zabeležili 3109 sumov na kolero in 86 smrtnih primerov, s čimer je postala druga najbolj prizadeta država v regiji.