Vprašanja o Trumpovih zdravstvenih težavah so se okrepila po objavi fotografija z nedeljskega finala klubskega svetovnega nogometnega prvenstva v New Jerseyju, na kateri je videti, da ima Trump močno otečene noge pri gležnjih. Ameriški mediji so že pred časom opazili in ugibali o izvoru madeža na zunanji strani Trumpove dlani, ki jo je predsednik ZDA med fotografiranji sicer vestno poskušal prekrivati z drugo roko.

FILE - President Donald Trump, left, reaches to shake hands with Bahrain's Crown Prince Salman bin Hamad Al Khalifa speak upon his arrival at the White House, July 16, 2025, in Washington. (AP Photo/Alex Brandon, File)

Madež na Trumpovi desni roki. Foto: AP

Leavitt je danes povedala, da so pri predsedniku opazili blago zatekanje spodnjega dela nog, zaradi česar je opravil zdravniški pregled.

"Predsedniku so opravili celovit pregled, vključno z diagnostičnimi preiskavami žil, intravenoznim ultrazvokom spodnjih okončin in ugotovili kronično popuščanje ven, kar je nenevarno in pogosto stanje, zlasti pri osebah, ki so starejše od 70 let," je na novinarski konferenci izjavila Leavitt.

The left foot and swollen of President Donald Trump are pictured as he sits with Bahrain's Crown Prince Salman bin Hamad Al Khalifa in the Oval Office of the White House, Wednesday, July 16, 2025, in Washington. (AP Photo/Alex Brandon)

Trumpova otečena desna noga. Foto: AP

Povedala je tudi, da zdravniki niso ugotovili znamenj tromboze ven ali bolezni arterij, predsednikovo srce pa deluje normalno. Glede fotografij madeža na roki pa je dejala, da so vidne modrice posledica draženja mehkih tkiv zaradi pogostih rokovanj, pa tudi zaradi redne uporabe aspirina proti boleznim srca in ožilja.

Priporočamo