Policija je sicer protestnike tokrat spremljala zelo mirno, medtem ko udeleženci niso vzklikali političnih sloganov ali nosili transparentov. Organizatorji so namreč trdili, da gre za pohod državljanov, ne za protivladne demonstracije. Uradnega dovoljenja za shod mesto ni podalo, kljub temu pa ga policisti niso skušali preprečiti.

Moskovske oblasti so sicer število sodelujočih ocenile na 2000, kot edino posledico pa so označile manjše prometne zastoje. Tako organizatorji kot tudi novinarji so sicer mnenja, da je bilo zbranih okoli 10.000 ljudi.

Eden glavnih pobudnikov shoda je bil priznan ruski pisatelj Boris Akunin. Ta je pojasnil, da s shodom ugotavljajo, ali se prebivalci Moskve še lahko svobodno sprehodijo po mestu, ali pa za to potrebujejo posebno dovoljenje. Skupaj z ostalimi predstavniki kulture je Akunin tekom shoda tudi podpisoval knjige. "Lepo je videti, kako Rusi radi berejo in upoštevajo svoje pisatelje," je menil eden od organizatorjev shoda, pesnik Dmitrij Bijkov.

Prejšnji teden so sicer ruske oblasti pridržale na stotine ljudi, potem ko se je na opozicijskem protestnem zborovanju pred inavguracijo Putina za nov predsedniški mandat v Moskvi zbralo več kot 20.000 protestnikov. Protesti so se sprevrgli v nasilje, ko se je nekaj protestnikov skušalo približati Kremlju.

Na kraju spopadov se vsak večer zbere več kot 1000 protestnikov, več kot 100 jih tudi prenoči. Policija njihovega tabora še ni poskusila odstraniti.