Kot navajajo slovenski škofje, je dolžnost kristjanov, da si prizadevajo za pravično družbo, kar obsega tudi druga področja družbenega življenja, med katerimi so najpomembnejši vzgoja in izobraževanje ter družinsko življenje. V tem smislu je po njihovi oceni treba še okrepiti prizadevanja, da "bo naša družba zakonsko zvezo in družino moralno, pravno in finančno podpirala ter varovala".

Preberite si kolumno Ranke Ivelje Nepravičnost in nemir

"Spodbujamo vas, da se v sedanjih javnih razpravah o spornem družinskem zakoniku dejavno zavzamete za obrambo doslej veljavnega pojmovanja družine in za to storite vse, kar je v vaši moči. Če bomo to morali braniti s pomočjo referenduma, vas pozivamo, da se ga množično udeležite in glasujete proti poskusom, da bi tisti družini, ki se ji imamo vsi skupaj zahvaliti, da smo to, kar smo, postavili ob bok druge oblike skupnega življenja, ki ne morejo enakovredno opraviti vloge prave družine," so zapisali škofje.

Posebno skrb in podporo škofje v pismu namenjajo "takšnemu družbenemu razvoju, ki bo staršem omogočal usklajevati zakonske in družinske ter delovne obveznosti". Obenem pa se zavzemajo, da bi se finančno šibkejšim družinam zagotovilo varno in finančno ugodno nastanitev. Že v času šolskega izobraževanja pa je treba spodbujati vzgojo za zakonsko in družinsko življenje, so v pastirskem pismu še zapisali slovenski škofje.

Pred dnevi smo že poročali o pozivih slovenskih škofov vernikom, naj aktivno delujejo proti novemu družinskemu zakoniku.

Več kot 42.000 podpisov pod zahtevo za razpis referenduma o družinskem zakoniku je zbrala Civilna iniciativa za družino in pravice otrok in pobudo 3. februarja vložila v DZ. Ta je odločil, da bo referendum 25. marca. Roki za izvedbo referenduma so začeli teči 13. februarja, 24. februarja pa se bo začela uradna referendumska kampanja.