Šircelj je v sporočilu zatrdil, da nima nikakršnega vpliva na delo Dursa in da nima dostopa do njihovega informacijskega sistema. Prav tako je zatrdil, da nima dostopa do nobenih Dursovih podatkov, "kar bi bilo nezakonito kot se namiguje v medijih“. Pojasnil je tudi, da ni avtor vsebine poslanega sporočila za javnost.

"V lastnostih dokumenta je moje ime zavedeno zato, ker je moja partnerka Mojca Centa-Debeljak odprla dokument Dursa na mojem osebnem računalniku in ker je bil dokument samo za branje, je celotno vsebino skopirala v nov dokument, uredila in ponovno shranila. Ob tem sem se logično v lastnostih dokumenta kot avtor zapisal jaz,“ dodaja Šircelj.

Na spletni strani stranke SDS se še sprašujejo, ali uporaba partnerjevega računalnika v Sloveniji ni dovoljena.

Glede ponaredka se je zmotil

V sporočilu se je dotaknil tudi svojega očitka, da je šlo pri dokumentu za ponaredek. Pravi, da se je z očitkom zmotil, saj je menil, da je bilo v novici govora o digitalnem podpisu in ne podpisu lastnika registriranega računalniškega programa v lastnostih s programom ustvarjenega dokumenta. Da je omenjen dokument, ki je bil poslan 1. avgusta, ponaredek, je tako posumil, saj pravi, da že od petka ni uporabljal računalnika. "Če bi torej tisti dan nekdo poslal dokument z mojim digitalnim podpisom, bi vsekakor šlo za ponaredek.“

Meni tudi, da gre pri novici o Dursovih dokumentih, ki so bili ustvarjeni na njegovem osebnem računalniku za "iz trte izvito temo, ki se jo skuša napihniti v času, ko je Slovenska demokratska stranka predlagala program razvoja Slovenije, katerega soavtor pa sem jaz. Želel bi si bolj argumentirane razprave o prihodnosti Slovenije in manj politično motiviranih diskreditacij.“

Durs pošilja v javnost sporočilo, nastalo na računalniku Andreja Širclja