Falcon bo verjetno ostal v lasti Slovenije, je danes dejal državni sekretar ne ministrstvu za obrambo Uroš Krek. (Foto: Luka Cjuha)
- Oglas
Vlada bo pri izboru primernega upravljavca izbirala med tremi podjetji, ki so se prijavili na razpis za najem letala - torej med družbami Adria Airways, Gio Poslovne aviacije in Linxair. Falcona pa bo, kot je pojasnil Krek, vlada lahko uporabljala za svoje potrebe.
Fiksne stroške, povezane z letalom (upravljanje, vzdrževanje plovnosti, plače in šolanje pilotov ter zavarovanje letala) bi krila država, medtem ko bo operativne stroške kril tisti, ki bo z njim letel.
Kot je znano, je namreč falcon 20. avgusta, potem ko je v ZDA dobil vso potrebno dokumentacijo, priletel neposredno na servis v Basel v Švico, kjer ga je servisiralo izbrano podjetje Jet Aviation. Krek je danes, dober mesec dni potem, ko je falcon 16. oktobra končno pristal na Letališču Jožeta Pučnika, predstavil tudi stroške servisa.
Ti stroški so znašali okoli 380.000 dolarjev, pri čemer pa so jih v celoti pokrili s posebnega sklada za vzdrževanje letala, na katerem se je do tedaj nabralo 417.000 evrov.
Na ministrstvu sicer o opisani možnosti, da bi država dala letalo v upravljanje, za zdaj le razmišljajo, saj bo zadnjo besedo pri tem imela vlada, je danes še povedal državni sekretar na obrambnem ministrstvu.
Dnevnik.si
















































rortweiler torek, 24.11.2009 ob 17:34
naj ga vzamejo in se vozijo naokoli saj je bil avion namenjen za prevoz ranjenim v glavo !
rortweiler torek, 24.11.2009 ob 17:35
en sam let bo stal kot so znesle plače zaposlenih v Muri za en mesec!
SLOtajkun torek, 24.11.2009 ob 17:58
Tudi sekretar CK Pahor.
alfa torek, 24.11.2009 ob 18:06
S tem avionom bi lahko vozili papirje na Finsko, ruksakarja pa v Slovenijo.
tajkun torek, 24.11.2009 ob 18:40
Kaj pa Jerovšek v Indijo? Z prevajalci, svetovalci in vsem kar taka budala potrebuje, da se ne izgubi.
antianarhist torek, 24.11.2009 ob 19:27
za svetovalce naj vzame kar kgb vlado, bodo zazihr vsi tam ostal !
to bi bilo zares dobr za državo !
en torek, 24.11.2009 ob 23:50
Edina racionalna rešitev je odprodaja. Tale spomenik napuha, kretenizma in ošabnosti državo ogromno stane in jo bo stal še naprej, če leta, ali stoji v hangarju. Pri prodaji se sicer doseže izgubo, a ta je v primerjavi s stroški neprodaje, zanemarljiva!
Nihče od napihnjencev nima in ni nikoli imel pravice s sredstvi državljanov ravnati tako kriminalno, da najame zasebno letalo za kakršenkoli semenj že, še toliko manj pa, da ga celo kupi, kot je to menda storil neki Bandelj za pokojnega velikega vodjo! Dokler je v državi en sam lačen, ali en sam, ki mora čakati na zdravstveno storitev dlje, kot je nujno potrebno, je zame vsak od predstavnikov ljudi in voljenih voditeljev države, ki sede na zasebno letalo, najeto za državni denar, navaden kriminalec!