Novice.Dnevnik.si Novice/Slovenija

Danijel Krivec, župan Bovca: Povezava med Kaninom in Sello Neveo bo zaživela!

Bovec, Nova Gorica - Letošnja smučarska sezona na Kaninu kljub najrazličnejšim govoricam in domnevnemu odhodu novogoriškega Hita iz Bovca ni ogrožena. Tako vsaj meni direktor ATC Kanin iz Bovca Aleš Uršič, ki upa, da bodo njihovi največji lastniki (Euroinvest, Hit in občina Bovec) le našli skupni jezik. Da bo povezava prihodnji mesec zaživela, je prepričan tudi bovški župan Danijel Krivec.

 

Oglas
 

Finančne težave, ker je bilo snega preveč

"Seveda imamo težave. Smo v zaostanku z eno plačo. To naj bi v kratkem uredili, saj bo stekla predprodaja vstopnic. Naročili smo tudi vse potrebne vstopno-izstopne naprave, brez katerih ne bi mogli začeti težko pričakovane povezave smučišč na Kaninu in Selli Nevei. Naprave moramo vgraditi do prve polovice decembra," je povedal direktor ATC Kanin in dodal, da so se v družbi zaradi nepredvidenih poškodb zaradi plazov in izjemno velikih količin snega v minuli, po obisku slabi sezoni znašli v finančnih težavah. Dolgov imajo za okoli 5,7 milijona evrov.

Novogoriški družbi Euroinvest in Hit ter bovška občina so kar 86-odstotni lastniki družbe ATC Kanin. Bovška družba je pred leti od Hita dobila okoli 640.000 evrov posojila, ki naj bi ga po takratnih dogovorih pretvorili v lastniški delež. Zaradi težav novogoriške družbe se zdaj stvari zatikajo.

Hit: Za denar naj skrbita večinski lastnik in občina

"Kar se tiče dokapitalizacije družbe ATC Bovec in morebitne ogroženosti poslovanja tega podjetja, družba Hit kot manjšinski lastnik nima odločujočega vpliva na razvoj te družbe, dolgoročno tudi ne namerava razvijati dejavnosti, za katere ni specializirana. Kljub temu je uprava družbe Hit že poslala odgovor družbi Euroinvest in občini Bovec, ki sta pred kratkim predlagali podpis pisma o nameri. Družba je partnerjema ponudila tri možnosti rešitve položaja, ki pomenijo aktivno vlogo družbe Hit pri izvedbi izredno pomembnega projekta povezave smučišč Kanin in Sella Nevea/Na Žlebeh, reševanje dolgoročnega likvidnostnega položaja družbe pa je predvsem stvar večinskih lastnikov in zainteresirane lokalne skupnosti," je v sporočilu med drugim zapisal Tilen Majnardi, vodja korporativnega komuniciranja v Hitu.

Župan že dva meseca čaka odgovor Hita

Aleš Uršič nam je še povedal, da vsebine predloga, ki ga je Hit poslal Euroinvestu in bovški občini, ne pozna. Direktorja Euroinvesta Radoša Pavloviča te dni nismo uspeli priklicati, bovški župan Danijel Krivec pa nam je povedal, da Hitovega pisma še ni videl, da so na občini pripravili vse potrebno za dokapitalizacijo ATC Kanin in da že dva meseca čakajo na odgovor Hita.

Župan je tudi dejal, da nima informacij, da bi se Hit nameraval umakniti iz Bovca.

Dodaj v: Digg del.icio.us Technorati Reddit

Prijavite napako v članku »

Komentarji
  1. king minos ponedeljek, 09.11.2009 ob 07:35

    Po slovensko se reče Neveljski prelaz. A bomo kmalu začeli z Trieste je naš?
    Sramota!

Dodaj komentar

Za komentiranje morate biti prijavljeni.

Zadnje objavljeno
Najbolj brano
Najbolj gledano
Najbolj komentirano
Vaši prispevki
Foto.Dnevnik.si

Dnevnik.si