Kot so danes sporočili iz skupine, preučujejo, katere dejavnosti v prihodnosti ne bodo več potrebne, na primer zaradi podvajanja dela. "Zlasti spremembe, ki jih prinašajo digitalizacija in povečana uporaba umetne inteligence, bodo pripeljale do večje učinkovitosti na mnogih področjih in v številnih procesih," so zapisali v Lufthansi.
Lufthansa skupno zaposluje 103.000 ljudi in ima v lasti tudi letalske prevoznike Eurowings, Austrian, Swiss in Brussels Airlines.
Največje evropsko gospodarstvo se sooča s težavami na račun kitajske konkurence, visokih stroškov energije in počasnega uvajanja novih tehnologij. Posebno veliko kriz doživlja avtomobilska industrija.
Poteza Lufthanse namreč sledi četrtkovi napovedi nemškega industrijska koncerna Bosch, da bo do leta 2030 v Nemčiji ukinil 13.000 delovnih mest. Večina ukinitev bo prizadela zaposlene v Boschevem avtomobilskem segmentu.