Več ducat egiptovskih moških se je že odzvalo na njen poziv od 1. novembra dalje. Nekateri uporabniki spleta so celo predlagali, da bi se poziv prelevil v mirni protest na znanem trgu Tahrir v Kairu.

Aliaa El Mahdy je študentka in administratorka strani "Odmevni kriki“ pravi, da naglavna ruta zanjo ni osebna odločitev, temveč posledica družbenih in verskih pritiskov. "Dekleta, ki jih poznam, nosijo ruto zaradi družin ali da bi se izognile nadlegovanju na ulici. Ne vem zakaj bi vedno morali diktirati kaj ženske lahko ali morajo nositi, nikoli pa, kaj morajo nositi moški. S tem, ko pozivam moške, naj se ovijejo z ruto, čeprav zgolj za tako dolgo, kot rabijo za nastalo fotografijo, jih na nek način sprašujem: 'Vidite, kako je to?'“

El Mahdyjeva je povedala, da so jo zaradi Facebook strani že žalili in verbalno napadali. Nekateri uporabniki spleta so se na stran odzvali s citati iz Korana. "Zavedam se, da je to šokantno za konzervativno družbo, kot je naša, a zaradi tega ne bom spremenila svojega menja,“ je povedala.

Pisatelj Mohamed Refaat Elymany, ki se opisuje kot islamec, se je na iniciativo odzval: "Obsojam moško nošenje rute, četudi naj bi šlo za humor, saj je oponašanje žensk strogo prepovedano po Koranu. Nošenje rute je verska obveznost. Je dolžnost vsake muslimanske ženske. Delam z ženskami, ki ne nosijo rute in to je njihova pravica, a ne verjamem, da svojo vero pravilno prakticirajo.“ Dodal je tudi: "Izpostaviti pa je potrebno, da nošenje rute žensk v Egiptu ne obvaruje pred nadlegovanjem. V naši družbi v tem trenutku obstaja resnična moralna kriza.“