Kranj. V Mestni občini Kranj (MOK) nadaljujejo odpravljanje posledic lanskih poplav. V Zgornji Besnici se od minulega tedna tudi uradno ponašajo s prvim obnovljenim mostom v občini. Ker je stari most čez potok Besnico podivjana voda popolnoma uničila, je bila potrebna gradnja nove infrastrukture, še pred pa tem je občina prebivalcem zaselka Brsc na pomoč priskočila z začasno rešitvijo – postavitvijo pontonskega mostu.

Zaradi navezave struge Besnice na novi most so bile na krajšem odseku struge gorvodno in dolvodno od mostu v skupni dolžini približno 50 metrov izvedene tudi vodnogospodarske ureditve (zidovi, zložbe, zavarovanje pete brežine, pragovi), so poudarili na MOK in dodali, da so poskrbeli tudi za na novo urejen in asfaltiran 50-metrski odsek javne poti.

Širši in trpežnejši

Pri gradnji novega mostu, katerega vrednost znaša 167.000 evrov, je pomagala Komunala Kranj, medtem ko je denar prispevala država, saj gre za investicijo, ki sodi v sklop ukrepov za odpravo posledic naravne nesreče v lanskem avgustu. »Novi most je širši in trpežnejši ter lahko prevaja večje pretoke. Prekladna armiranobetonska plošča mostu širine približno štiri metre in dolžine osem metrov je povezana z opornikoma iz kamna v betonu,« je ob odprtju novega mostu pojasnil župan MOK Matjaž Rakovec.

Dodal je, da ne gre le za nov most, ampak tudi del ceste z novim asfaltom in urejene brežine: »Prepričan sem, da so prebivalci zaselka Brsc v Zgornji Besnici sedaj popolnoma varni pred morebitnimi naslednjimi stoletnimi vodami.«

»Zelo smo zadovoljni s hitrim odzivom občine. Pri delu nas je sicer malce ustavila zima, a so imeli krajani na srečo na voljo začasen most, da so se lahko pripeljali do svojih domov. Zahvala gre tudi vsem bližnjim stanovalcem in lastnikom bližnjih parcel za potrpljenje in pripravljenost na sodelovanje. S skupnim razumevanjem in pogovorom smo uspešno končali projekt,« je zadovoljen predsednik krajevne skupnosti Besnica Primož Bavdek

Priporočamo