Na občini Vrhnika so pojasnili, da članska ekipa NK Vrhnika trenutno nastopa v 3. SNL Zahod, kjer je že na tej ravni tekmovanja zahteva po vsaj tristo sediščih. Če klub v prihodnosti napreduje v 2. SNL, kar je njegova jasno izražena želja, se kapaciteta po pravilih zveze poveča na skupno 500 sedišč. Obstoječa infrastruktura teh pogojev ne izpolnjuje, zato je gradnja nove tribune nujna že za ohranitev trenutnega statusa, kaj šele za napredek.

Nogometni stadion v športnem parku trenutno nima primerne tribune, kar močno omejuje delovanje kluba in izvedbo športnih prireditev ter drugih dogodkov. Nova tribuna bo ustrezala vsem predpisom za tekmovanja v 3. SNL, z dodatnimi sedišči na terasi novega garderobnega objekta pa tudi za 2. SNL. Približno polovica tribun bo pokrita, kar bo izboljšalo pogoje za obiskovalce, povečalo udobje in omogočilo spremljanje tekem tudi ob slabšem vremenu.

Približno polovica tribun bo pokrita, kar bo izboljšalo pogoje za obiskovalce, povečalo udobje in omogočilo spremljanje tekem tudi ob slabšem vremenu.

Poleg tega bo nova tribuna omogočila lažje omejevanje in nadzor nad prizoriščem tekem, s čimer se bo izboljšala varnost. Zasnovana bo tako, da bo mogoča razdelitev na domači in gostujoči sektor, kar je z vidika varnosti in organizacije tekem zelo pomembno. V sklopu tribun bo urejen tudi manjši servisni prostor za shranjevanje opreme, kar bo pomembna funkcionalna nadgradnja in bo olajšala organizacijo dogodkov in poteka tekem.

Z novimi tribunami do višje nogometne lige

Podoba športnega parka z novimi tribunami Foto: Občina Vrhnika

»Z gradnjo tribun v kombinaciji z drugimi novostmi v športnem parku, kot sta skatepark in garderobni objekt, bo ta del Vrhnike dobil novo sodobno urejeno podobo. Športni park bo postal bolj funkcionalen, varen in privlačen prostor za prebivalce vseh generacij,« so zapisali na občini.

Priporočamo