Novice.Dnevnik.si Novice/Pop/Kultura

Na koncertu Žur za Darfur so zbrali več kot tri tisoč evrov

Ljubljana - V sklopu humanitarno-dobrodelnega koncerta Žur za Darfur II, ki je minuli torek potekal v Festivalni dvorani v Ljubljani, so organizatorji zbrali 3.071,00 evrov. Izkupiček od vstopnic in prostovoljni prispevki bodo namenjeni miniaturnim kameram za Darfurce, s katerimi bodo prek svetovnega spleta s sliko in besedo obveščali javnost o dogajanju v sudanski pokrajini Darfur.

Zoran Predin (Foto: Agencija Giedon)

 

Darfurci so namreč, kljub drugačnim zagotovilom uradnega Sudana in uradnih medbnarodnih organizacij, še vedno pod velikim pritiskom in izpostavljeni nasilju.

Na koncertu so nastopili slovenski in afriški glasbeniki, ki so se v ta namen odpovedali honorarju: Chris Ekman, Tomaž Pengov, Zoran Predin, Pavel Kavec in Oko, Fake Orchestra, Severa in Gal Gjurin, Maša Kagao Knez, Langa, Issiaka Sanu, Joseph Rakotorahalahi, Društvo Afriški center in Godalika. Posebni gost je bil angleški človekoljub in humanitarni aktivist Peter Moszynski.

Tomo Križnar je dejal: „Ob tej priliki bi se rad zahvalil Pionirskemu domu, ki je prostore za koncert dal na razpolago brezplačno, vsem prostovoljcem, ki so pomagali pri organizaciji koncerta ter nastopajočim, ki so se odpovedali honorarju za nastop.”

Sicer prek spletne strani Gibanja za pravičnost in razvoj, ki je bil eden od organizatorjev dobrodelno-humanitarnega koncerta, še vedno poteka spletna dražba del slovenskih umetnikov, izkupiček pa bo namenjen nakupu prenosne vrtalne naprave za vodo za Darfurce.

Dodaj v: Twitter Pošlji

Prijavite napako v članku

Komentarji
Zadnje objavljeno
Najbolj brano
Najbolj gledano
Najbolj komentirano
Foto.Dnevnik.si

Dnevnik.si