V izdihljajih lanskega leta, bilo je 31. decembra kakšne pol ure pred polnočjo, je po navedbah tožilstva Abdelkarim Morsli v azilnem domu na Kotnikovi v Ljubljani poskušal ubiti Maherja S. Sodeč po obtožnici ga je v kopalnici v petem nadstropju stavbe z izvijačem najmanj enkrat zabodel v glavo, potem pa mu za desnim ušesom povzročil še vbodno rano, pri čemer je zaradi poškodovane aorte napadeni močno krvavel.
»Življenje Maherja S. je bilo v nevarnosti, dejanje pa je ostalo pri poskusu zgolj zaradi pravočasne zdravniške pomoči in nadaljnje oskrbe s šivanjem,« je obtožbo predstavil tožilec Mitja Gregorc. V zameno za priznanje je 33-letnemu Alžircu ponudil osem let zapora s stransko kaznijo izgona iz Slovenije za pet let. »Ta ponudba velja samo danes, kasneje bo predlagana kazen višja,« je nagovoril obtoženega.
Ta krivde ni priznal. »Imam priči, ki lahko potrdita, da nisem storil kaznivega dejanja, kot je to zapisano v obtožnici,« je bil kratek obtoženi. Priznava sicer, da je Maherja z izvijačem »blago udaril«, nikakor pa ne v takem obsegu, kot mu očitajo. Prav tako pravi, da se je to zgodilo pred lokalom Jalla Jalla na območju AKC Metelkova in ne v kopalnici azilnega doma, kjer so oškodovanca našli. Zato je njegova zagovornica Sabina Juhant predlagala, da se v sklopu sojenja poišče morebitne nadzorne kamere z območja. »Nemogoče je, da bi se kaznivo dejanje zgodilo drugje,« pa pravi tožilec. Ne na stopnišču ne na hodniku azilnega doma namreč ni bilo sledov krvi, pa čeprav je zabodeni močno krvavel. Tega sicer že od 13. marca, ko je zapustil azilni dom, ni več v Sloveniji, obenem pa se ne ve, kje je.
Abdelkarim in Maher sta se po neuradnih informacijah sprla zaradi denarja, ki ga je prvi posodil drugemu, ta pa mu ga ni vrnil. Po napadu naj bi Abdelkarim pobegnil, policisti pa naj bi ga prijeli v Novi Gorici. Od takrat je v priporu. 33-letni Alžirec je bil v preteklosti že dvakrat pravnomočno obsojen zaradi tatvin, obakrat na pogojno zaporno kazen. Tožilstvo je za eno od njiju predlagalo preklic pogojne kazni in dodatne tri mesece zapora.