Nekaj pred osmo uro včeraj zvečer se je pri tržnici v Kopru pripetila prometna nesreča med mopedom in osebnim avtomobilom. Izkazalo se je, da jo je povzročil 42-letni voznik mopeda, ki se je vključeval v krožno križišče, pri čemer pa se ni oziral na 42-letnega voznika avta, ki je v njem že vozil. »Zaradi neupoštevanja pravil prednosti je mopedist trčil v prednje desno kolo osebnega avtomobila,« so sporočili s koprske policijske uprave in dodali, da je skušal moški s kraja nesreče odpeljati.

Moped, ki sta mu potekla prometno dovoljenje in zavarovanje, so izločili iz prometa, voznik je bil opit, hitri test na droge pa je bil pozitiven na kanabis in kokain. Moški je strokovni pregled odklonil.

Odklonil je tudi zdravniško pomoč, čeprav se je v trčenju lažje poškodoval. Koprski policisti so mu izdali plačilni nalog za več kršitev, zoper lastnico mopeda sledi hitri postopek zaradi kršitve določil Zakona o obveznih zavarovanjih v prometu.

Priporočamo