Osiješko-baranjska policija preiskuje primer prevare za visok znesek. Zaenkrat še neznani storilec je v obdobju med januarjem in junijem letos večkrat prek elektronske pošte stopil v stik z 68-letno žensko s tega območja.

Moški se je predstavil kot predstavnik nekega podjetja, policija ni sporočila, katerega, žensko pa prepričal, da je plačala 43 tisoč evrov zanj. S poštnino vred. Paketa ni dobila, prav tako ni dobila vrnjenega denarja. Prevaranta še iščejo. 

Policisti več podatkov o primeru niso javno predstavili, tako ni znano, kaj naj bi bilo v paketu in za kakšno prevaro je šlo – morebiti za tako imenovano ljubezensko prevaro, v kateri si goljufi mnogokrat za tarče vzamejo starejše ženske in jih pod krinko moškega v težavah prosijo za pomoč. Običajno denarno.

Priporočamo