Galetovi je očitano, da je v začetku februarja leta 2009 kot stečajna upraviteljica koprskega podjetja Montec od direktorja Dejana Škerliča zahtevala in tudi prejela 20.000 evrov gotovine v zameno za ponareditev bilanc podjetja. Njen zagovornik Milan Krstić je danes zahteval izločitev vseh dokazov, pridobljenih z izvajanjem tajnih metod in sredstev, med drugim izločitev vseh zvočnih posnetkov, ki jih je pridobil Škerlič kot tajni policijski sodelavec.

Kot je dejal Krstić, so bile uporabljene posebne tajne metode izvedene v nasprotju s svojim smislom, Škerlič pa je bil kot stečajni dolžnik po njegovem mnenju tudi osebno zainteresiran za zadevo in kot tak neprimeren za tajno delovanje. Iz same policijske akcije se po njegovem tudi vidi, da se Galetova denarja ni dotaknila, niti ga ni prejela, praktično neizvedljivo pa naj bi bilo tudi, da bi denar vrgla skozi okno.

Zahtevi za izločitev dokazov, zbranih s prikritimi metodami, sta se pridružila tudi Čagranov zagovornik Franc Rojko, ki je poudaril, da so bili ti pridobljeni na nezakonit način, in zagovornik Terpotčeve Gorazd Gabrič.

Okrožna tožilka Vanja Chiara Bažec je pojasnila, da je bil predlog za izločitev dokazov podan že večkrat v fazi preiskave in k ugovoru k obtožbi, sodišče pa ga je vselej zavrnilo kot neutemeljenega. "Mislim, da ni nobenih novosti, ki bi potrjevale ali narekovale drugačno odločitev," je dejala.

Predsednica senata Tatjana Pavlovec je sklenila, da bo senat v zvezi z izločitvijo dokazov še enkrat zaslišal Škerliča. Predobravnavni narok se bo tako nadaljeval 27. avgusta.

Sicer pa je Krstić po končanem naroku dejal, da so v zadevi optimisti. "Ključno je, da ni bilo kaznivega dejanja," je poudaril. Po mnenju Bažčeve pa tožilstvo razpolaga z dovolj trdnimi dokazi zoper obtožene. Za očitana kazniva dejanja je zagrožena kazen od enega do osmih let zapora.