Policija voznikom svetuje, da pravočasno poskrbijo za zimsko opremo in preverijo tehnično brezhibnost vozil. Vozne razmere so pozimi drugačne in nekoliko nepredvidljive, zato se morajo vozniki tudi na to ustrezno pripraviti, v izjavi, objavljeni na spletni strani policije, opozarja vodja Sektorja prometne policije na GPU Ivan Kapun. V zimsko opremo vozil spadajo zimske pnevmatike na vseh štirih kolesih, voznik pa lahko uporablja tudi poletne pnevmatike, vendar le, če ima v avtomobilu shranjene ustrezno velike snežne verige za pogonska kolesa ali verigam enakovredne pripomočke. Pomembno je tudi, da imajo zimske pnevmatike (označene so z M+S, M.S ali M&S) najmanj tri milimetre profila, priporočljivo je, da niso starejša od štirih let.

Voznik, ki svojega vozila ne bo opremil z ustrezno zimsko opremo, bo kaznovan z globo v višini 120 evrov, če pa je zaradi tega oviran ali onemogočen promet, pa z globo v višini 500 evrov. Kazni za pravne osebe so še nekajkrat višje. V avtomobil, pripravljen na zimsko vožnjo, spadata tudi metlica in strgalo za čiščenje stekel, prav tako morajo vozniki poskrbeti, da bo v posodi s tekočino za čiščenje vetrobranskega stekla dovolj tekočine, ki v mrazu ne bo zmrznila.

Za vožnjo v zimskih razmerah policija svetuje, da vozniki hitrost vozila zmanjšajo in jo prilagodijo razmeram ter stanju vozišča, povečajo naj varnostno razdaljo, zavirajo rahlo in po potrebi postopno ter naj ne spreminjajo smeri vožnje sunkovito. Podobno velja tudi za sunkovito speljevanje, zelo pomembna je izbira pravilnega prestavnega razmerja in enakomerna vožnja brez premočnega pospeševanja ali zmanjševanja hitrosti. Policija tudi svetuje, naj bodo vozniki posebej pozorni na izpostavljene dele ceste, kjer se pogosteje pojavlja poledica, računajo naj na daljši čas potovanja in naj vozijo zbrani in strpni.