Na podelitvi nagrade na newyorškem Manhattnu je Richards dejal, da mu glede na to, da piše pesmi že od svojega 16. leta, niti ni tako tuje sodelovati na literarnem dogodku. Med drugim je izpostavil svojo dolgoletno zasvojenost s heroinom. Prireditve se je udeležil tudi nekdanji ameriški predsednik Bill Clinton, ki je Richardsa predstavil kot svojega prijatelja, poroča ameriška tiskovna agencija AP.

Richards v avtobiografiji v celoti podaja svojo zgodbo o slavi, katere je bil deležen kot član zasedbe, ki jo je ustanovil skupaj z Mickom Jaggerjem. Glasbenikovo življenje je bilo med drugim polno aretacij in sojenj, zaradi katerih je kmalu dobil oznako večnega upornika. Richardsova avtobiografija je letos izšla tudi v slovenskem prevodu pri založbi Učila. Za prevod je poskrbel Andrej Hiti Ožinger.

Na torkovem literarnem večeru je med drugim spregovoril Elie Wiesel, Nobelov nagrajenec, ki je preživel holokavst in ki je tokrat prejel nagrado za življenjsko delo, piše AP.

Med dobitniki nagrade, ki so jo letos podelili že tretje leto, sta nobelovca Toni Morrison (2009) in Orhan Pamuk (2010), oba za življenjsko delo. Lani je bil za življenjsko delo na področju publicistike nagrajen tudi ustanovitelj revije Rolling Stones Jann Wenner.

Nagrada je poimenovana po ameriškem pisatelju judovskih korenin Normanu Mailerju, ki je umrl leta 2007, star 84 let. Dvakratni dobitnik prestižne Pulitzerjeve nagrade je zaslovel s svojim prvim romanom o drugi svetovni vojni Goli in mrtvi. Veljal je za vsestranskega in kontroverznega pisatelja, ki je s svojimi provokativnimi romani pogosto razburjal javnost. Pulitzerjevo nagrado je prejel leta 1968 za roman "The Armies of the Night" (Vojske noči), leta 1979 pa še za roman Krvnikova pesem.