(Fotografija je simbolična.) (Foto: Jaka Adamič)
Gelernter je v intervjuju za Deutsche Welle pred nekaj dnevi med drugim tudi posvaril pred vse večjo vpletenostjo interneta v odraščanje otrok in spregovoril o tem, da bi bilo dobro ustanoviti kakšno gibanje za omejitev spleta.
„Vsako leto so otroci bolj in bolj vpleteni v svet interneta, pa če je to prek Facebooka, neverjetno izpopolnjene video igrice, Twitterja ali neprestanega pošiljanja elektronskih sporočil. To je svet, v katerem odraščajo naši otroci in mi ga ne razumemo dovolj dobro. Je svet, ki ga mi gradimo in smo ga zgradili, toda ne razumemo ga dovolj,“ je dejal Gelernter in povedal, da bi po njegovem gibanje proti internetu lahko nastalo v Nemčiji. „Nemčija je edini kraj, kjer ni avtomatične soglasnosti o pozitivnosti naraščajoče „internetifikacije“ sveta.“
„In ja, internet je resnična nevarnost, če gledate današnjo generacijo ameriških otrok, ki so bolj in bolj prilepljeni na svoje naprave, naj bodo to iPodi – in ti so vklopljeni ves čas -, ali pa visijo na telefonih in se pogovarjajo s prijatelji oziroma jim pošiljajo SMS-e. Ure in ure preživijo v tem okolju. In to so ure, ki jih jasno ne preživijo zunaj pri igrah z žogo ali pri pogovorih s starši ali srečanjih s prijatelji. To je resnična težava," je še povedal Gelernter.
Dnevnik.si














Komentarji