Harrisova je glasbenikom, kot trdi, plačevala za podporo pod krinko plačila za zabavne nastope, da bi povišala nizko udeležbo na svojih zborovanjih, tiste zvezdnike, ki so jo podprli, pa je označil za nepatriotske. V dolgi objavi, polni velikih tiskanih črk, se je vprašal, koliko je Harrisova plačala Springsteenu za »slab nastop« in ali ne gre morda za nezakonit prispevek v kampanji. V dodatni objavi je zapisal tudi, da je kampanja Harrisove Beyoncé plačala 11 milijonov dolarjev, da bi na odru na kratko podprla kandidatko, ne da bi izvedla eno samo pesem, kar je njena mama Tina Knowles zavrnila že novembra.
Trump je trojico glasbenikov, s Springsteenom v ospredju, napadel, potem ko je omenjeni pevec med koncertom v britanskem Manchestru dejal, da so ZDA v rokah »pokvarjene, nesposobne in izdajalske vlade«, publiko pa pozval, da se upre avtoritarnosti. Trump mu ni ostal dolžan, rekel je, da je kot rocker »izsušena sliva« in da naj »raje drži jezik za zobmi, dokler se ne vrne v državo«.
Springsteen, ki trenutno koncertira v Evropi, kjer v ospredje prihajajo prav politična sporočila, ni novinec, ko gre za kritiziranje oblasti. Že v osemdesetih letih prejšnjega stoletja je kritiziral Ronalda Reagana, kasneje pa tudi Trumpa, za katerega je dejal, da je »prevarant iz Queensa, ki je hipnotiziral velik del države«.