Pred 30 leti je največji slovenski tednik začel serijo člankov o najbolj zanimivih umorih z grozljivim naslovom Strašni umori. Prvi je bil na vrsti ameriški morilec, 19-letni Vincent Gonzales, ki je ustrelil svojo zaročenko, 18-letno Lucy Malacria. Ljubezen ni bila večna so v naslovu komentirali naši novinarji in nadaljevali zgodbo: Vincent Gonzales je namreč po tem, ko je obračunal z mladenko, ustrelil v glavo še sebe. In preživel. Z raztreščeno glavo je bil obsojen na dosmrtno ječo, a je lahko prvič zaprosil za pomilostitev po 15 letih.

xnd dnevnikova akcija / Foto: Marjan Ciglič

/ Foto: Marjan Ciglič

So pa poleti leta 1995 prisegli tudi novi pripadniki švicarske garde, ki že dolga leta zvesto ščitijo papeže. V službo so jih vzeli 27, Nedeljski dnevnik pa je 2. julija poročal, da gre, kljub kričečim oblačilom gardistov, ki malce spominjajo na kostume iz kakšne gledališke komedije, za prav posebej izurjene vojake, ki s svojimi telesi papeža zaščitijo pred vsem. Tudi pred atentatorji, kakršen je bil turški plačanec Mehmet Ali Agca, ki je 13. maja 1981 na papeža štirikrat streljal, potem pa so ga obvladali. Mimogrede, naši novinarji so še zapisali, da je zahtevana višina za švicarskega gardista najmanj 174 centimetrov.

Še en članek iz davnega 2. julija 1995 je pritegnil našo pozornost. Nedeljski dnevnik je obiskal družino Drolc, ki je v tistem času prepričala ne samo slovenske, ampak tudi evropske in svetovne potrošnike s paščki za uro Kuki. Uradno naj bi družina Drolc, ki se je skrivala za imenom Kuki, proizvajala najmočnejše pasove za zapestne ure na svetu. Člani družine Matjaž, Franc, Gregor in Alenka so se slikali za naš časopis ravno v času, ko so na trgu predstavili model ArmStrong – po naše močna roka. 

Priporočamo