V četrtek je na ladji Icon of the Seas, največji križarki na svetu, počila plastika, iz katere je zgrajen tobogan, pri čemer je nastala velika luknja na dnu cevastega tobogana.
»Naša ekipa je nudila zdravniško pomoč odraslemu gostu, ko se je med spuščanjem po toboganu odlomil del strukture,« je v izjavi povedal predstavnik skupine Royal Caribbean. Sporočil je še, da je tobogan zaradi preiskave trenutno zaprt in da bo tako ostalo do konca plovbe. Potnik, ki je utrpel poškodbe, je v stabilnem stanju.
Posnetki, ki so jih naredili ostali potniki, prikazujejo vodo, ki teče skozi luknjo v delu barvitega tobogana.
»Največji vodni park na morju«
Po podatkih spletne strani Royal Caribbean ima ladja Icon of the Seas šest toboganov v vodnem parku z imenom Category 6, ki ga opisujejo kot »največji vodni park na morju«. Park zavzema palubi 16 in 17 tega ogromnega plovila, ki ima trenutno status največje križarke na svetu.
Ladja Icon of the Seas je opravila svojo prvo plovbo januarja 2024. Plovilo, ki v dolžino meri 365 metrov, lahko sprejme do 10.000 potnikov.