Študentsko organizacijo obenem pozivamo, naj se zaveže k prizadevanju za ustvarjanje dolgoročnih sistemskih pogojev za avtonomno delovanje in nadaljnji razvoj programskega ustvarjanja Radia Študent, usmerjenega v poglobljeno analizo, kritično mišljenje in ustvarjalnost, ter da v ta prizadevanja in dialog o prihodnosti Radia Študent pritegne vse ključne akterje.

Pogubni učinki sorodnih prijemov političnega podrejanja, privatizacije in tržnega usmerjanja javnih medijev v Sloveniji, ki usodno zapirajo prostor za kritično javnost, naj opomnijo študentske politike in druge, pristojne za medijsko in kulturno politiko v Sloveniji, kam peljejo takšna ravnanja. Ustaviti je treba nadaljnje rušenje pridobitev, ki so jih na področju javnih medijev in študentskega ustvarjanja gradile generacije.

Poziv k odgovornosti gre tudi drugim akterjem: ministrstvo za kulturo, ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ter Mestno občino Ljubljana pozivamo, naj ukrepajo za nemoteno delovanje RŠ. Univerzo v Ljubljani pozivamo, naj vstopi v soustanoviteljstvo RŠ, Agencijo za komunikacijska omrežja in storitve pa, naj omogoči širitev slišnosti RŠ zunaj Ljubljane in okolice.

Zahtevamo več Radia Študent in dolgoročno rešitev zanj!

Sodelavke in sodelavci Mirovnega inštituta