Na osrednji slovesnosti v New Yorku so nato svojci žrtev začeli brati imena vseh, ki so umrli v napadu v New Yorku. Letos so za branje imen žrtev določeni bratje in sestre, medtem ko je lani ta čast pripadla staršem in starim staršem, leta 2003 pa otrokom žrtev 11. septembra. Imena bo bralo okoli 200 ljudi, ki jih je določil žreb, ostali sorodniki pa bodo medtem na kraju, kjer sta stala dvojčka WTC, položili cvetje.

Slovesnost v New Yorku bodo štirikrat prekinili z minutami molka. Prva je bila ob 8.46 po lokalnem času (14.46 po srednjeevropskem), ko je prvo ugrabljeno letalo treščilo v severni stolp WTC, naslednja minuta molka pa bo ob 9.30, ko je drugo letalo treščilo v južni stolp. Slednji se je prvi zrušil ob 9.59, ko bo naslednja minuta molka. Zadnja bo ob 10.29, ko se je porušil še severni stolp WTC. Ob prvi minuti molka naj bi povsod po državi zazvonili cerkveni zvonovi. Slovesnost se bo končala opoldne po lokalnem času, zvečer pa bodo znova prižgali reflektorja, ki bosta nočno nebo nad New Yorkom simbolično osvetlila v obliki stolpov WTC.

Sicer pa se žrtev napada spominjajo po vsem svetu. Papež Benedikt XVI. je ob četrti obletnici terorističnih napadov pozval k globalni odpravi sovraštva ter pozval k izgradnji sveta pravičnosti in miru. "Danes, 11. septembra, se spominjamo žrtev terorističnega nasilja po vsem svetu," je v tradicionalni nedeljski molitvi dejal papež. "Naj bog navdihne moške in ženske dobre volje povsod, da se odrečejo sovraštvu in zgradijo svet pravičnosti, solidarnosti in miru," je dejal papež. Ob tem je nagovoril tudi svetovne voditelje, ki se bodo prihodnji teden udeležili vrha Združenih narodov in jih pozval k ukrepanju zoper revščino, bolezni in lakoto, je poročala ameriška tiskovna agencija AP.

V Nemčiji so za žrtve 11. septembra in orkana Katrina pripravili spominsko mašo v berlinski katedrali cesarja Wilhelma, ki so jo po bombnem napadu v drugi svetovni vojni le delno obnovili, kot spomin na zlo vojne. Maše se je udeležil tudi ameriški veleposlanik William Timken.

V ruskem mestu Volgograd je približno 50.000 ljudi odšlo na cesto in oblikovalo 40 kilometrov dolgo človeško verigo in na ta način obeležilo obletnico napadov v ZDA. Kot je poročala ruska tiskovna agencija Interfax so demonstranti vzklikali gesla: "Izbrali smo mir!" in "Ne terorizmu!".