Na sami skupščini pa je bil posredovan dopis, da pa je delničar Infond Holding to storil. Kljub temu, da družba Iskra Mehanizmi ni v skladu s 532. Členom ZGD omenjeno obvestilo Infond Holdinga objavila na svoji spletni strani, sodišča to ni zanimalo.

Jure Prebil pa je pred kratkim prišel do ugotovitve, da Infond Holding dne 4.12.2007, ko je bila skupščina družbe, sploh ni bil delničar družbe Iskra Mehanizmi, pa čeprav je na seji Matjaž Rutar sodeloval in se predstavljal za delničarja kot Infond Holding. S tem pa je izglasoval njegov predlog dokapitalizacije. Vendar je delnice pred skupščino že prodal, s čimer pa je bila odvetnica Mojca Lukančič povsem seznanjena, žal pa je v odgovorih na tožbene zahtevke na ničnost skupščine, to zamolčala!

Omenjena skupščina, ki je bila 5.12.2012, je bila sklicana samo z namenom, da se sklep z dne 4.12.2007 razveljavi, saj je bil sprejet s prevaro, žal pa delničarji, med katerimi je največji družba Zafina, tega predloga niso podprli. Predsednica skupščine, odvetnica Mojca Lukančič, tudi ni dovolila, da bi se ob tej točki dnevnega reda podali dokazi v zvezi s tem kot priloga zapisnika, notarka Marjana Tičar Bešter pa se o temu ni hotela razjasniti. Delničarji na skupščini prav tako nismo bili seznanjeni s cenitvami, ki so bile leta 2011 narejene in obstajajo, vendar po navedbah direktorja, družba z njimi ne razpolaga! Le zakaj so bile narejene in za koga, delničarji nismo uspeli izvedeti?

Zaradi prevare, ki jo je decembra 2007 storil Matjaž Rutar, je bila proti njemu vložena kazenska ovadb a, saj se je Matjaž Rutar v imenu Infond Holdinga takrat v obdobju enega tedna dvakrat lažno predstavljal kot delničar družbe, enkrat kot delničar družbe Opalit, drugič kot delničar družbe Iskra Mehanizmi in kot tak dvakrat izglasoval sklepe na skupščini.

V zvezi s trditvami v članku, da je »podjetje leta 2000 postalo plen tajkunsko izkoriščevalskih lastnikov«, med katerimi omenja tudi moje ime, pa izjavljam, da gre za neresnične navedbe in da bom proti temu prisiljen ukrepati. Tako, kot je družba Iskra Mehanizmi ukrepala proti meni, saj je na Okrožnem sodišču v Ljubljani dobila začasno odredbo, s katero mi je prepovedala o Marjanu Pogačniku razširjati določene trditve. Jure Prebil izjavljam, da družbe Iskra Mehanizmi nisem zadolžil za 20 mio EUR in družbo tudi ne tožim za 40 mio EUR. Dejstvo je, da se je v družbo od leta 2000 samo vlagalo, da se je število zaposlenih od leta 2000 do 2005 povečalo iz 264 na 459, torej za 195, med katerimi pa je bil tudi Marjan Pogačnik, saj je bil za direktorja imenovan na moj predlog. V Iskri Mehanizmih smo že leta 2001 sprejeli strategijo, da svoj proizvodni program razširi in vlagali v ljudi. Bralcem pa v razmislek, kako je lahko Marjan Pogačnik prišel do lastništva družbe, ki jo vodi, če pa so jo preje obvladovali »tajkuni«?