Kot je pojasnila vodja mestnega odseka za prostorske izvedbene akte in prenovo Alenka Pavlin, so spremembe odloka o občinskem podrobnem prostorskem načrtu na območju zahodno od Parmove ceste in južno od železničarskega muzeja potrebne, saj izbrana natečajna rešitev odstopa od sedaj veljavnega podrobnega prostorskega načrta, nekatere spremembe pa so potrebne tudi zaradi sprejetja občinskega prostorskega načrta.

Med temi spremembami so po njenih navedbah dopustitev, da se parkovna površina zniža tako, da omogoča dostop do kletne površine, parkovni normativi pa se morajo uskladiti z normativi v občinskem prostorskem načrtu. Na nekaterih delih se spreminja tudi namembnost gradnje - v kletni etaži bodo po novem poleg parkirnih in tehničnih prostorov dovoljeni telovadnica in gostinski program. Spreminja se tudi etapnost gradnje, pred je bila predvidena ena etapa, po novem pa bosta dopustni dve, je še pojasnila.

Miha Jazbinšek (Zeleni Slovenije) meni, da je za spremenjeno etapnost projekta odgovorna Mestna občina Ljubljana, saj od konca leta 2008 ni uredila parcelacije in zamenjave tamkajšnjih zemljišč in tako dostop do versko-kulturnega centra lastniško ni urejen. Po njegovih navedbah je uvoz na lokaciji, ki je v lasti Energoplana in dveh zasebnikov.

Mirko Brnič Jager (SDS) se je strinjal z Jazbinškom, a je napovedal, da bo dopolnjeni osnutek sprememb odloka podprl, saj želi, da se postopki za projekt izpeljejo. Obenem upam, da bodo pomanjkljivosti do naslednje faze postopka odloka odpravljene.

Po mnenju Mojce Kucler Dolinar (NSi) postaja rahlo neprijetno, ker se začetek gradnje centra kar odlaga. Obenem pa opozarja na "mahinacije z zemljišči" in poudarja, da je treba dokumentacijo urediti pregledno.

Medtem ko so nekateri drugi svetniki opozarjali na vplive centra na okolje, je Roman Jakič (Lista Zorana Jankoviča) poudaril, da bo največji pozitivni vpliv centra na okolje to, da bodo slovenski državljani islamske veroizpovedi dobili svoj versko-kulturni center. Ob tem je izrazil veselje, da danes v mestnem svetu temu več nihče ne nasprotuje.

Janković je na vprašanje Mojce Škrinjar (SDS), kako bo urejeno prečkanje železnice na tistem območju in kdo bo to financiral, odgovoril, da je predviden podhod pod progo in da bo to plačala MOL.

Obenem je zatrdil, da je bila zamenjava zemljišč med različnimi lastniki, tako da je vsak dobil najbolj zaokrožena zemljišča, zaključena že lani, sedaj pa še čakajo vpis v zemljiško knjigo. Kot je pojasnil v izjavi za medije po seji, lahko ta postopek vpisa traja dve leti. Po danes sprejetem dopolnjenem osnutku Janković pričakuje, da bo sprejet tudi predlog sprememb prostorskega akta, ki bo omogočil pridobitev gradbenega dovoljenja za center. Gradbeno dovoljenje Janković tako pričakuje še pred poletjem, poleti pa tudi postavitev temeljnega kamna.