Krajani Vevč so se zbrali pred uvozom na novo lokacijo Papir Servisa, ki je v obratu Set Vevče. Na območju, kjer so protestniki s transparenti med drugim sporočali, da bodo šli do evropskih institucij, če jih Slovenija ne bo ščitila, so bili tudi policisti. Vevčane sicer skrbi, da se bodo zaradi skladiščenja in predelave odpadne embalaže zaredile podgane in da bo Ljubljanica še bolj onesnažena. Pričakujejo tudi povečan hrup, tovorni promet in izpuste.

"Zahtevamo ustavne pravice. Ustava v 72. členu govori, da imamo pravico živeti v varnem in zdravem okolju. To, kar nam zdaj tukaj prinašajo, to ni ne varno ne zdravo okolje," je povedal Aleš Babnik iz Državljanske pobude Vevče. Dejal je, da se bodo nasprotniki selitve Papir Servisa pritožili na vse institucije, ki so na razpolago, in dodal, da o dogajanju obveščajo tudi evropskega komisarja za okolje Janeza Potočnika. Protestnike pa je pozval, da dnevno prijavljajo nepravilnosti Papir Servisa.

Krajani Vevč so svoje nasprotovanje Papir Servisu izrazili tudi s pritožbami na okoljevarstveno dovoljenje, ki ga je podjetje dobilo za lokacijo v Vevčah. Babnik je pojasnil, da do sedaj še niso prejeli odločitve ministrstva za kmetijstvo in okolje. "Samo kupujejo čas odpadkarski mafiji, ki notri gradi na črno," je povedal o čakanju na odločitev.

"Mislim, da v tako okolje, kjer živimo, Papir Servis ne spada, glede na to, da smo brez kanalizacije, da gredo odpadki naravnost v Ljubljanico. Preselitev iz enega konca naselja v drugi konec ni rešitev," pa je povedala ena od krajank Vevč Uta Kuhar.

Po njenih besedah je bilo okoljevarstveno dovoljenje za Papir Servis v Vevčah izdano brez prometne in okoljske študije. Pojasnila je, da bi morali narediti študijo tal, opremljenosti, odpadkov in izpustov v zrak ter kako obrat vpliva na okolje. Takšni postopki bi bili po njenih besedah potrebni tudi, če bi Papir Servis selili na obrobje mesta. "Kjer je gosta poselitev, tak obrat ne spada," je še poudarila.