Iz LL so sporočili, da je njihov pravni pooblaščenec v četrtek prejel odgovor Odvetniške družbe Matoz, ki zastopa javno agencijo za zdravila. V odgovoru so zapisali, da odločba agencije, ki je LL Grosistu prepovedala poslovanje, v izreku posebej ne vsebuje navedbe, da pritožba zoper odločbo ne zadrži njene izvršitve.

LL Grosist se je na odločbo agencije pritožil, zato prepoved opravljanja dejavnosti še ni začela učinkovati, so pojasnilo odvetniške družbe Matoz navedli v LL. V odvetniški družbi so dodali, da lahko LL Grosist zaradi navedenega zaenkrat še izvaja vse aktivnosti, za katere so v svojem pozivu spraševali, ali jih glede na izdano odločbo lahko izvajajo.

»Iz povedanega lahko torej razberemo, da izdana odločba zaradi vložene pritožbe ne učinkuje ter da LL Grosistu sploh ne bi bilo potrebno prenehati s poslovanjem. Novo mnenje agencije je diametralno nasprotno z mnenjem, ki so ga navajali tako na svoji spletni strani, v elektronski pošti, ki so jo poslali vsem dobaviteljem LL Grosista, kakor tudi v vseh izjavah medijem v minulih dneh. S tem je bila LL Grosistu poleg poslovne povzročena tudi velika nematerialna škoda na ugledu,« so sporočili iz LL.

Tudi na spletni strani agencije je zapisano, da ker o pritožbi LL Grosista še ni odločeno, njihova pritožba zadrži odločbo agencije.

Javna agencija za zdravila in medicinske pripomočke je LL Grosistu promet z zdravili prepovedala 15. marca, in sicer zaradi neizpolnjevanja pogojev za opravljanje prometa na debelo, ki jih zakonodaja določa na področju obveznosti javnih storitev pri preskrbi prebivalstva z zdravili.

LL Grosist se je na odločbo agencije pritožil 18. marca. Na ministrstvo za zdravje je ob tem vložil predlog, da se odločba agencije razveljavi ali odpravi, podal pa je tudi kazensko ovadbo zoper odgovorne na javni agenciji.

Na ministrstvu za zdravje so danes pojasnili, da je ministrstvo pristopilo k reševanju zahteve za odpravo odločbe po nadzorstveni pravici v primeru LL Grosist. Več informacij bodo lahko posredovali predvidoma prihodnji teden po preučitvi zadeve, ki jo, kot so zapisali, rešujejo prioritetno.