Akcija proti nasilju nad ženskami in dekleti je sicer potekala na vseh kontinentih, v skoraj dvesto državah. Kot so na spletu zapisali pobudniki dogodka, "gre za največjo mednarodno akcijo doslej".

Podpora tudi iz Evropskega parlamenta

Podporo akciji so izrazili tudi v Evropskem parlamentu, kjer bo v znak podpore zaplesalo več poslank in poslancev, med njimi je svojo udeležbo preko družbenega omrežja Twitter potrdila tudi slovenska poslanka Mojca Kleva Kekuš.

Na spletni strani Evropskega parlamenta so še zapisali, da je odbor za enake možnosti in pravice žensk prejšnji teden sprejel tudi resolucijo o nujnosti odprave nasilja nad ženskami. Njegov predsednik, švedski poslanec Mikael Gustafsson, je ob tem dejal, da se morajo ženske počutiti varne, ukrepati pa je treba sedaj.

Statistika za Evropsko unijo medtem kaže, da je približno 45 odstotkov vseh žensk žrtev nasilja. Od tega petina žensk v EU trpi zaradi nasilja v družini, več kot ena od desetih žensk pa je žrtev spolnega nasilja, ki vključuje uporabo sile. Za prijavo dogodka se jih odloči le med štiri in deset odstotkov.

V Sloveniji zaplesali v Ljubljani in Kopru

Svojo podporo akciji so med drugim javno izrazili tudi znani ameriški igralci Jane Fonda, Rosario Dawson in Robert Redford.

V Sloveniji so plesali v Ljubljani in Kopru. V prestolnici se je akcija pričela ob 16.30 pred državnim zborom, na obali pa so v koprski Taverni zaplesali ob 16. uri. Koreografijo "Break the chain" se lahko vsi zainteresirani naučijo s pomočjo spletnega portala Youtube.