Tokratna udeležba tekačev na tekmovalnem delu prireditve, ki jo Timing Ljubljana organizira skupaj z Mestno občino Ljubljana, je bila zaradi slabega vremena sicer slabša od lani, je dodala Končarjeva.

Lani sonce in vročina, letos dež in blato

»A tisti tekači, ki so prišli, so bili z današnjimi vremenskimi pogoji zadovoljni glede na lansko sonce in vročino. Kljub dežju in blatu so ti malo boljši tekači progo tokrat bistveno lažje premagovali,« je dejala Končarjeva in dodala, da je bilo sicer tekačev začetnikov letos manj kot lani.

Po navedbah Končarjeve je tako na daljši, 29 kilometrov dolgi progi teklo 190 trojk od prijavljenih 220, na 12,5 kilometra dolgi progi pa je teklo 1110 trojk od prijavljenih 1460. Za osnovnošolski tek je tekmovalo 177 trojk od prijavljenih 280, za srednješolski pa je tekmovalo 86 trojk od prijavljenih 130.

Zmagovalci

Sebastjan Zarnik, Marjan Zupančič in Ivan Hrastovec (TGsportlife-KGT Papež) so zmagali v moškem teku trojk na 29 kilometrov.

V ženski konkurenci so na 29 km zmagale Katja Rakušček, Nataša Aljančič in Valerija Mrak (Norice), v mešani konkurenci pa so na najdaljši progi slavili Boštjan Potočnik, Janez Ferlic in Neža Mravlje (3iron). Zarnik je bil edini, ki je bil v zmagoviti ekipi moških tudi lani, med tekačicami pa sta že lani prvo mesto dosegli Katja Rakušček in Valerija Mrak.

Janez Mulej, Peter Tonkli, Luka Ljubič (Ad hitrost) so slavili med moškimi na 12,5 km, med ženskami so bile najboljše Polona Kopač, Sergeja Lišušček in Jana Kotar (Vstala Primorska), med mešanimi ekipami pa Jernej Krkoč, Mitja Curk in Lucija Krkoč (ŠD Nanos 3 - Mazda - Lozej).

Že v četrtek so na pohod, ki poteka v spomin na boj za svobodo v okupirani slovenski prestolnici med drugo svetovno vojno, krenili otroci iz vrtcev, v petek pa učenci osnovnih šol in dijaki. Lani je v treh dnevih na različnih prireditvah sodelovalo okrog 30.000 udeležencev.