Kot so še zapisali, je Bratuškova ob srečanju, na katerem je bil tudi minister za izobraževanje, znanost in šport Jernej Pikalo, dejala, da se zaveda, da ima tudi univerza v zadnjem obdobju veliko težav, a si bo prizadevala, kolikor je v njeni pristojnosti, da bodo vsaj nekatere od njih do prihodnjega srečanja rešene.

Na pogovorih je tudi poudarila, da vlada podpira čim večjo povezanost tako med slovenskimi univerzami kot tudi med raziskovalno sfero, izobraževanjem in gospodarstvom. Še posebej pa je pozdravila namero Univerze v Ljubljani, da v novi finančni perspektivi sodeluje s projektom Medicon Valley, ki bi združeval vse univerze v JV Evropi, znotraj Slovenije pa tako industrijo kakor tudi gospodarstvo, s ciljem ustanoviti petdeset novih podjetij z visokotehnološkimi proizvodi, je še zapisano v sporočilu za javnost.

Bratuškova, Pikalo in Pejovnik so si ogledali tudi lokacijo, kjer poteka gradnja nove Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo ter Fakultete za računalništvo in informatiko. Gre za enega najpomembnejših investicijskih projektov na nacionalnem nivoju, ki je sofinanciran iz sredstev resornega ministrstva ter evropskih sredstev in s katerim bosta fakulteti pridobili več kot 1300 kvadratnih metrov raziskovalnih površin, predstavljal pa bo eno največjih pridobitev ljubljanske univerze v zadnjem obdobju, so še navedli v sporočilu za javnost po obisku.

Kot so še navedli, je na pogovorih Pejovnik predsednici vlade na kratko predstavil delo ljubljanske univerze, ki se uvršča med tri odstotke najboljših univerz na svetu ter v sam vrh univerz v jugovzhodni Evropi. Rektor je poudaril tudi, da narašča število evropskih projektov, med katerimi je še posebej izpostavil karierni center kot projekt vitalnega pomena, ki pripomore k boljšemu in hitrejšemu umeščanju mladih študentov v zaposlovanje. Zadnja leta je v občutnem porastu tudi število izmenjav s tujimi študenti, so še sporočili iz kabineta premierke.