S takim razpletom nista bila zadovoljna niti tožilka Branka Stanič z oprostilno sodbo Đalićeve, niti Blagojevićev zagovornik Bruno Krivec. Oba sta že napovedala pritožbo na današnjo odločitev.

»V procesnem smislu nas v tem sojenju čaka nov začetek, to je borba s pritožbo na prizivno sodišče Koper,« je napovedal Krivec.

Zadovoljen je bil le Stojan Zorn, zagovornik Đalićeve, ki je v izjavi po izreku sodbe poudaril, da je bila odločitev sodišča pričakovana, saj že sama vložitev obtožbe ni bila podkrepljena z nikakršnimi dokazi.

»Po dveh letih mojega bivanja v priporu je sodišče končno ugotovilo, da nisem nič naredila, kot sem trdila že od vsega začetka. Hudo mi je, ker sem ob tem osramočena jaz in celotna moja družina, vendar se je končno pokazala resnica,« je s solzami v očeh dejala pred sodnim poslopjem Đalićeva.

Z jokom so izrek sodbe pospremili tudi svojci Roberta Menicalija. Njihova sodna pooblaščenka Tanja Marušič pa je dejala, da je to zelo žalosten dan za njegovo družino: »Težko jim je bilo prisostvovati celotnemu sojenju in tudi današnji razsodbi, vendar ne zaradi izrečenih sodb pač pa zato, ker bodo morali živeti brez moža in očeta.«

Tržaškega podjetnika so svojci pogrešili 19. junija 2011. Začela se je iskalna akcija, vendar ga kljub obsežnemu iskanju na italijanskem ozemlju niso našli. Ker je bil Tržačan nazadnje opažen na območju Slovenije, so iskanje razširili na celotno obmejno območje.

Kmalu po začetku iskalne akcije, ki se je začela 8. julija, so policisti posebne policijske enote iz Policijske uprave Nova Gorica in drugih policijskih uprav v bližini spomenika Cerje na Goriškem Krasu našli truplo moškega.

Intenzivna preiskava je razkrila, da so se italijanski državljan, 29-letni državljan BiH in njegova sopotnica, 28-letna državljanka BiH, pojavili na slovenskem ozemlju. Osumljena Zlatan Blagojević in Ljiljana Đalić sta nato z vozilom pogrešanega vstopila na ozemlje Hrvaške, pozneje pa preko mejnega prehoda Slavonski Brod v BiH.

Na podlagi zbranih podatkov je policija posumila, da je bil italijanski državljan umorjen, zato je steklo tudi sodelovanje s policisti iz BiH, posebej iz Republike Srbske, saj je policija sklepala, da sta osumljenca v njihovi državi, in pozneje še s črnogorskimi policisti. V Črni Gori je policija 11. julija 2011 osumljenca tudi prijela in ju oktobra istega leta predala slovenskim varnostnim organom na letališču v Podgorici.